Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrök! Ezért megbüntettek?

Rendőrök! Ezért megbüntettek?

Figyelt kérdés

Röviden felvázolom. A jogosítványom legtöbbször a családi autó kesztyűtartójában van. Viszont nem itthon lakom, saját kocsim nincs, de van, hogy nagyon ritkán elkérem a haverom kocsiját, akivel egy lakásban lakunk. Egyszer mondtam neki, hogy épp nem volt nálam a jogsi, és meg volt lepődve, hogy mégis hogyan merek úgy vezetni, meg ha megállítanak elég súlyosan meg is büntetnek.

Ezt nem értettem miért, minden papírom nálam szokott lenni, ha azokkal igazolom magam, akkor is megbírságol a járőr? Azt gondoltam, hogy nem örül neki, de a rendszerben úgyis le tudja ellenőrizni, hogy rendelkezem-e jogsival vagy sem. Eddig így voltam vele, hogy ha szépen viselkedtem, akkor megúszom egy figyelmeztetéssel.



2019. nov. 8. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Formalitás kérdése ma már, h nálad legyen!


Igen megbüntethetnek, mert ha nem elérhető a rendszer valami oknál fogva, akk is elkell hinnijük, h van? :O

2019. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A vezetői engedélyt magadnál kell tartanod ezt a KRESZ 4§ (3) bekezdése írja le. Amennyiben nincs nálad a vezetői engedélyed a rendőr figyelmeztethet, helyszini bírságot szabhat ki (5000Ft-50000Ft) vagy akár fel is jelenthet.
2019. nov. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
És miért olyan nehéz a személyiddel együtt tartani?
2019. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a jogsi arcképes igazolvány, ezért helyettesíti a személyit. Hogy miért nem azt hordja magával a kérdező, nem tudom...
2019. nov. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!