Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A tanúk felkészülnek, begyakor...

A tanúk felkészülnek, begyakorolják?

Figyelt kérdés

Amikor valaki idézést kap "tanúként" a rendőrségre, az azt jelenti, hogy meg kell jelenni.a nyomozóhatóság előtt, valamilyen ügyben ki akarják hallgatni az embert, mert büntetòeljárást folytatnak és hogy találjanak elkövetőt, majd eredményesen fejezzék be é továbbítsák az ügyészségre.


Tulajdonképpen az a kérdésem, hogy a tanúk felkészűlnek, begyakorolják és felkészűlten szoktak menni kihallgatásra?



2019. nov. 10. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tudja miért hívták be és van ügyvédje aki ebben segíti, akkor igen. Más esetben nem.

Ügyvédet pont azért szoktak fogadni az emberek egy tanúvallomás előtt hogy segítsen nekik abban hogy mit KELL, mit nem kell elmondaniuk, mikor kell válaszolniuk és ha megteszik akkor mit hogyan mondjanak vagy ne mondjanak.

Nem feltétlenül azért mert hazudnának, hanem mert nem mindegy milyen szavakat használ az ember. Vagy ha pl. egy vádlott ellen tesznek tanúvallomást akkor fontos hogy mindent elmondjanak, magabiztosan mondják el ne az látsszon hogy talán úgy volt, talán nem.

2019. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ha engem hirtelen beidéznének tanúnak, biztos, hogy eszembe se jutna ügyvédhez fordulni, meg ilyenek. Odamennék teljesen laikusként, elmondanám, hogy mit láttam, mit hallottam (pont olyan bizonytalanul, ahogy emlékeznék rá annyi idő elteltével), aztán kezdjenek a vallomásommal amit tudnak.
2019. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!