Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Rendorseg utana tud-e nezni...

A Rendorseg utana tud-e nezni a postan "ellopodott" okosoramnak sorozatszam alapjan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kovetkezo a tortenet.....


Malajziaban elek 5 eve. Rendeltem egy okosorat Europabol, de nem kuldte az elado ide, emiatt anyukam cimere lett kuldve, es o kuldte volna nekem tovabb Malajziaba. De sajnos "elakadt", mielott kiment volna a csomag Magyarorszagrol. A csomag ragszama: RR459559294HU.


A kovetes azt mutatja, hogy fel lett adva, aztan annyi. Ki se ment az orszagbol a csomag. Fel lett adva egy tudakozvany a postanak, a posta azt mondja, hogy elveszett, a postakoltseg arat megteritik. Doboz nelkul lett feladva, a doboza anyukamnal van, rajta a sorozatszam vonalkod. Papirjai mind amyukamnal vannak. PayPal igazolas megvan nekem a vasarlasrol.


Az lenne a kerdesem, hogy mivel internetre csatlakozo eszkozrol van szo, a Rendorseg utana tud-e nezni, mint mondjuk egy telefon eseteben az IMEI alapjan?


Amugy egy kb. 120 ezer forint erteku Fossil Gen 5-rol van szo.


Koszi a tanacsadast :)



2019. nov. 26. 04:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne nyugodj bele a posta válaszába!

A ragszám alapján tudni kell,hol akadt el a csomagod!

A feladási blanketten fel kellett tűnteni,a feladott csomag milyen értéket képvisel!

Az anyukád tértivevényes levélben küldje meg a nála lévő Paypal papírokról készült fénymásolt vagy az arról készült fotót a posta reklamációs ügyfélszolgálatának!

Hivatalosan nemcsak az internethez csatlakozó műszaki cikk ára illet meg benneteket,hanem a posta kérésének pénzbeli értéke!

A rendőrség nem fogja vizsgálni,a feladat a posta kötelessége!

Azt nem tudom,hogy a termékhez kapcsolódhat olyan szám melyet a vásárlás napján iktatnak /az okos telefonoknál van/ ami egyedi azonosításra is alkalmas. Sajnos nem jut az eszembe a forgalomban használt neve.

2019. nov. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Előző voltam. A *a posta késésének pénzbeli értéke* akart lenni.
2019. nov. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

igen, utána tud nézni


de csak akkor van szerencséd ha vki simmel/esimmel csatlakozik fel a netre

2019. nov. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!


Tehat az ora utja: Anglia -> Magyarorszag (errol van a PayPal) es Magyarorszag -> Malajzia. A masodik etapban veszett el, mielott kiment az orszagbol. A posta nem fog fizetni, mert nem tudom bizonyitani a csomag tartalmat.


Tehat bizonyitani tudom, hogy az en tulajdonom, de azt nem, hogy az volt a csomagban.


Egyeni azonosito van, de nincs benne SIM foglalat, Bluetooth-on keresztul van telefonhoz parositva, es ugy kapcsolodik a netre. Nem tudom, hogy lehet-e igy utanajarni, hogy milyen IMEI-ju telefonhoz van parositva.

2019. nov. 26. 09:06
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező

Ezért van a Posta szolgáltatásai között felkínálva, hogy ÉRTÉK megjelölésével adjál fel csomagot, persze kicsit így drágábban. Ekkor ha elveszik a csomag akkor a megjelölt értékben tartoznak veled elszámolni. Én is így tettem akikor nagyobb értékű tárgyat kellett csomagban feladnom. Senki nem kérdezi hogy mi van a csomagban, ha ráírtam hogy az értéke 80 ezer Ft és kifizettem érte az emelt szállítási díjat, akkor ha elveszett volna, akkor nekem megfizetik a 80 ezer forintomat.

A Postának a te esetedben igaza van, egy üres dobozt is fel lehetne akkor adni és rábeszélni egy postai dolgozót hogy tüntesse el.

Ahogy mások már írták ha az óra felbukkan a rendőrség látóterében - akkor és csak akkor be tudják azonosítani.

De ehhez neked feljelentést kell tenned a rendőrségen, az nem elég hogy a postán tudják hogy eltűnt.

2019. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Hivatalosan nemcsak az internethez csatlakozó műszaki cikk ára illet meg benneteket,hanem a posta kérésének pénzbeli értéke!"


Ez hülyeség. A ragszám alapján látszik hogy egy sima ajánlott levélben lett feladva a 120.000ft-os cucc. Na itt rontottátok el! Ebben az esetben a feladási díj 10-20-szorosa jár, úgy 6-8.000Ft. Már csak azért sem kapsz többet, mert nem tudod bizonyítani, hogy mi volt a levélben. Ennyiből lehetett volna egy kétmilliós rolex is :)))


Ahogy feljebb írták, erre találték ki az értéklevelet. Ráírta volna anyukád hogy az értéke 120.000Ft és a posta fizetett volna....

Ja hogy ez 10-szer akkora feladási díj lett volna???

Ha nem akarta volna anyukád olcsón megúszni akkor nem lenne ez. A Rendőrség pont nem fog ezzel foglalkozni...

2019. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 Ráadásul nem is jelent 10-szer akkora költséget. Nyilván Malajziába küldésnél durvább a különbség, de belföldön alig 300Ft volt a különbség az érték nélkül és értékkel feladott csomag díja között nem is olyan régen.
2019. nov. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Meg ugye a vam, vamugyintezes stb. Ami elegge bonyolult itt es koltseges, mert az elektronikai eszkozoket be kell vizsgaltatni. Tobb lett volna a koltseg, mint az ora ara. De a lopas az lopas, nem kell szepiteni.
2019. nov. 27. 03:04
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 6/8-as! Márpedig én megkaptam a napi késéssel számolt kártérítésem díját a postától!

Esetemben egy összeg késett!


Nem csípem,ha nem ismersz valamit arra rámondod,hogy *hülyeség*,ahellyett, hogy tájékozódnál!

2019. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves 6/8-as! Márpedig én megkaptam a napi késéssel számolt kártérítésem díját a postától!"


- Kedves 9-es. A küldemény késése és annak elveszése két külön dolog, nem tudom miért hasonlítod össze a kettőt.



"Esetemben egy összeg késett!"


- Ez egy értelmetlen mondat...



"Nem csípem,ha nem ismersz valamit arra rámondod,hogy *hülyeség*,ahellyett, hogy tájékozódnál!"


- Akkor tájékozódjál ha már ezzel jössz!!



A feladott levél AJÁNLOTT ez a ragszámból következik:



Posta ÁSZF: [link]



Idézem:

"9.2.2. Nemzetközi viszonylatba feladott levélküldeményekre vállalt felelősség mértéke.


2) A feladó által ... ajánlott többletszolgáltatással feladott küldemény megsemmisül, teljesen vagy részlegesen elvész, illetve megsérül, a Posta kártérítési átalányt fizet. A küldemény


a) megsemmisülése vagy teljes elveszése esetén a fizetendő kártérítési átalány összege –a külön TERMÉKLAPON feltüntetett eltérő rendelkezés hiányában –30 DTS(SDR)


1 DTS összege jelenleg 388Ft


Itt olvasható: [link]


Ezekből csak matek hogy a külföldre feladott ajánlott küldemény kártérítési átalánydíja 388*30 azaz 11.640Ft



Nem csípem,ha nem ismersz valamit arra rámondod tájékozódjak, amikor te sem tudod honnan kéne tájékozódni, ja és 25 éve a postán dolgozom...

2019. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!