Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elvehetik- illetve megbüntethe...

Elvehetik- illetve megbüntethetik-e a mellettem ülő személyt, akinek van jogosítványa, ha én anélkül saját autómat vezetem?

Figyelt kérdés

2020. jan. 8. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne, elvehetik mellőled a személyt. Egyedül kell továbbutaznod.

Legyen már benned annyi, hogy értelmesen fogalmazol meg egy kérdést.

2020. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jogosítvány nélkül vezetsz, az bukta.

Mindegy kinek mije van az autóban.

2020. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik büntetendő részéről is. De ha neked amúgy van jogsid, ő és te is arra hivatkozva, hogy nem tudtátok hogy nincs nálad nem lesz gon.

Meg amúgy is. A rendőrök is csak emberek. Sokan nem hiszik el, de nem jókedvükből szivatják a népet. Ők se élvezik, ha minden nap az anyjukat szidják. Ha normálisan beszél velük az ember, akkor nem köt bele semmibe, meg próbál emberien viselkedni.

2020. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Járművet az vezethet, aki


a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;


b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá


c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.


(2) A jármű vezetését az üzemben tartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.


(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.


Nagyjából 1 perc volt legooglezni.. Több időbe telhetett ezt a kérdést kiirni.

2020. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!