Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljentést követően értesíteni...

Feljentést követően értesíteni fognak akkor is, ha ejtették az ügyet? A másik, hogy a vádlott ebből érzékelni fog bármit is?

Figyelt kérdés

Amikor megtettem a feljelentést, azt mondták, hogy pár napon belül értesíteni fognak, és rákérdeztek, hogy van-e ügyfélkapum. Kaptam egy tájékoztatást az elektronikus kapcsolattartásról, de semmi ilyesmit nem közöl. 1 hét eltelt azóta, se levél, se üzenet.


A második kérdésemmel kapcsolatban, meg arra vagyok igazán kíváncsi, hogy az illetőnek ettől még lesz-e valami bejegyzése a rendszerben? Bármi, ami utalna arra, hogy közveszélyes az illető. Vagy csak akkor, ha továbbkerülne az ügy?



2020. jan. 14. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:

De legalább ismeretlen tettes ellen tetted meg a feljelentést, remélem.


Semmi nem fog történni, le...ják a rendőrök, hogy te ki vagy.


Rendòrségen nincs vádlott.

2020. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ismeretlen tettes ellen. Csak valami információt szeretnék.
2020. jan. 14. 12:45
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Hú. Akkor viszont , ha nincs ellene bizonyíték, a btk.268 szakasz, HAMIS VÁD fenyeget. Most mondjam azt, hogy gratulálok?


Információért keressen fel egy ügyvédet.

2020. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért kell ilyen bunkó parasztnak lenni? Ha nem tudsz vmi normálisat ideböffenteni, akkor lapozz tovább, és ne itt éld ki Magad. És honnan veszed, hogy nincs ellene bizonyítékom és, hogy azt nem mutattam fel...?
2020. jan. 14. 13:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Nyilván, ha lenne feles 20k-m egy pár kérdés megválaszoltatására, akkor nem itt tettem volna fel.
2020. jan. 14. 13:03
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Lebunkó parasztozol de nem haragszom.


Na próbálok válaszolni.


Nem tudom, hogy milyen komoly az ügy, csak egy könnyű testi sértés vagy egy fegyveresen elkövetett rablás, nem irtad. Ha csekély az ügy és amit te bizonyítékot felmutattál a rendőröknek, de ők úgy látják, hogy az nem elegendő bizonyíték, akkor nem fognak tenni sokat, ha látják, hogy nem.tudnak beszerezni egyéb bizonyitékot, akkor várnak egy kicsit és küldenek egy levelet, hogy a nyomozást felfüggesztették.


Azt akit feljelentettél nem lesz benne a rendszerbe míg meg nem gyanusítják.


Mi az ügy?

Csak, mert ha valamire kíváncsi vagy, válaszolok rá, mert értek-e szakhoz.


Azt is jó tudni, hogy bosszúból nem érdemes senkit feljelenteni. Ezt át kell gondolni 5× is.

2020. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, ilyesmit vártam!

Elnézést kérek, hogy le „bunkó parasztoztalak”, de olvasd vissza a válaszodat és a stílust is vedd figyelembe Nem teljesen alaptalanul állítottam, na meg van némi előítéletem az oldal felhasználói miatt (trollok, kötekedők...), és sajnálom hogy rajtad csattant.


Az ügy mondjuk azt hogy könnyebb testisértés, viszont fenyegetéssel, zsarolással egybeszőve. Az utóbbiakról van írásos bizonyítékom (üzenetek), bár nem igazán foglalkoztak vele, amikor felmutattam.


Továbbá a feljentést követő napokban ismételten volt az illetővel konfliktusom, amiért rendőrt hívtam, viszont ott helyszínen nem történt semmi sem.


Azóta nem tudok róla se semmit.


De további részletet nem osztanék meg itt.



Nem bosszúból tettem feljelentést.

2020. jan. 14. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj.


Ha fenyegetés és zsarolás is van a dologban, az már nem két évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekmény, hanem minősített esetként bűntett és akár 8 évi börtön is lehet belőle.

Szerintem kevés az az írásos bizonyíték. A redőrség 8 napon belűl beszámol az ügyészségnek és lehet az ügyészség nem fogadja el bizonyítékként. Mostmár valószínű, hogy a rendőrség gyüjti be a további bizonyítékokat, (ha tud mit). A nyomozás a nyomozás megindulásától számítva két év is lehet. Várj türelemmel. Az, hogy vele mi van, gondolom mostmár meghúzza magát, de semmi nem történik vele míg nem közlik vele a gyanusítás tényét.

2020. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, akkor várok továbbra is.
2020. jan. 15. 15:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem ítélik el az illetőt akkor semmi nem fog arra utalni hogy eljárás folyt ellene.

A rendőrség malmai lassan őrölnek... hónapokig is el fog tartani a nyomozás (sajna ez van, kevés emberre nagyon sok meló jut, priorizálni kell az egyes eseteket).

2020. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!