Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az elkövető most akkor mit is...

Az elkövető most akkor mit is csinál vagy mi is ez?

Figyelt kérdés

Történt a nyáron, hogy három embert megloptak, én voltam a negyedik. Tőlem 140 ezret loptak el, feljelentést tettem de csak négy nap mulva. Kiderűlt, hogy a vagyonőr, igen vagyonőr, de ebbe ne menjünk bele másik.három embert károsított még meg és még aznap amikor tőlem lopott. Azután két óra hosszával, de ott tettenérésre került.

Az ügy hosszú, eddig mindent tagadott, magáról a cselekményről nincs felvétel csak tanúvallomások, tehát tárgyilag nem tudni bizonyítani és váltig állítja, hogy nem csinált bűnt. Amikor elkapták, állítólag lefoglaltak tőle 225 ezret, mert a másik három embernek annyi nem volt meg. Én viszont, hogy később tettem feljelentést, amikor tettenérték, nem tudták még, hogy engem is sérelem ért, tehát a 140 ezremet nem foglalták már le utólag tőle. Multkor felhívott egy férfi és mondta, hogy vagyonőrként dolgozott és kérdezte, hogy nekem tűnt-e el 140 ezrem, mondtam igen. Azt mondta, hogy a további három sértettnek is eltűnt, de azt a rendőrök lefoglalták és mivel nekem is eltűnt 140 ezer, ezért rózsaszíncsekken elküldi nekem. Rögtön leesett, hogy ez az a valaki akiről kaptam hatátozatot, hogy mást is meglopott és ugyanúgy mutatkozott be, de nem közölte, hogy ő volt, csak azt, hogy nekem elküldi. Ő volt pedig a tettes, mert gyanusított. Ezért mondtam neki a telefonban, hogy köszönöm szépen. Két nap mulva nevezettől meg is érkezett a 140. Ja és azt is mondta, hogy felhívja a rendőrséget, hogy nekem elküldött 140 rugót. Én is felhívtam a rendőrt és azt mondta, hogy be kell mennem nyilatkozni, hogy megtérítették a kárt. Bementem és nyilatkoztam, hogy nekem a károm megtérűlt. Ekkor néhány mondatot mondott a rendőr, hogy az elkövető tagad, hogy nem vett el senkitől semmit csak azt mondta, hogy amiért ő a gyanusított, a másik három ember kárát lefoglalták tőle és a 140 ezer pedig legyen nálam, ne nála és, ha a bíróság felmenti és tisztázódik a dolog, hogy nem ő követte el, akkor kéri vissza a 140-et és a 225-öt is amit lefoglaltak tőle.

Ha továbbra is tagad, akkor mire jó hogy elküldte nekem a 140 ezret? Ezt nem értem, hogy van ez? Ezzel mi van most vagy erre a dologra csakis a gyanusított tudhatja a választ?



2020. jan. 18. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes.


A gyanúsított, vagy a rendőr mondta azt, hogy az ügy után (ha ártatlan) visszakérné a pénzt? Mert ha a gyanúsított mondta, akkor az csak egy akaratnyilvánítás, de nem jogerős és amit adott kvázi ajándékként is felfogható, ami felől nincs visszakövetelésre lehetőség ebben az esetben.


Ha a rendőr mondta, akkor az ügy egy későbbi fázisában csak rá kéne kérdezni, hogy ezt most mégis milyen alapon történik.

2020. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A gyanusított mondta a rendőrnek. Mondtay hogy ne ő a tettes, de ha lefoglaltak tőle 225-öt akkor a 4. sértett (én károm) se nála legyen, hanem itt nálam és, a bírósági döntés után, ha hivatalosan is ártatlan, akkor kéri vissza. Ezt ő mondta a rendőrnek. A rendőr pedig nekem.


Egyet tippelek. A hosszú nyomozási időben gondolom nem beszélt a rendőrség arról, hogy az én károm mivel nem lett lefoglalva és nála van, de nem ő volt, de mégis ő a gyanusított, gondolom tartott attól, hogy a rendőrségnek még eszébejut az, hogy még nekem a károm is le kellene foglalniuk és ezt úgy tennék meg, hogy házkutatásként kimennének a lakására és elkérnének még tőle 140 ezret, ha nem adná, akkor pedig mindent felforgatnának és erőszakkal hoznák.el a 140 ezret és gondolom nem akarja, hogy a lakására a rendőrség menjen kutatásra, hanem ez így neki jobban megéri és, ha megküldte nekem, erről a rendőrt is tájékoztatta, akkor arra gondol, hogy már nem lesz házkutatás, mert mind a négy károsultnak megvan a kára és nincs értelme házkutatást tartani.

Én erre tippelek.

Most őszintén. Nem levágó? Elég lenne, ha engem felhívott volna, hogy megküldi a károm, ez nem elég a rendőrséget is felhívta, hogy nekem ő megküldte a károm és tudja ezt meg a rendőrség. Arra is vigyáz, hogy ez ne beismerő féle legyen, mert előadja a rendőrségnek, hogy nem ő követte el csak őt gyanusítják jelenleg és hadd legyen nálam a pénz, de kéri vissza, hs a bíróság kimondja, hogy ő ártatlan.

Én erre tippelek, de lehet tévedek, ezért is kérdeztem, hogy miért?.

2020. jan. 18. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a zsarukat, legrosszabb esetben add le a 140 ezret a rendőrségen mondván, csapják hozzá a többi lefoglaláshoz.


De lefoglalni hivatalosan a rendőröknek kell, ez nem a te kötelességed, nem is értem, hogy itt mi történt. A nyilatkozatban is gondolom az áll, hogy meg lett térítve a károd, nem pedig az, hogy az ügy végéig letétbe/lefoglalva van nálad az összeg.

2020. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra tippelek,hogy ha elbukja, csökkentenhi akarja a büntetési tételt. Ha nem tudják rábizonyítani esetleg "leveri" rajtad.
2020. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!