Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki lehet bújni a tanúzás alól?

Ki lehet bújni a tanúzás alól?

Figyelt kérdés
110 km-re a lakóhelyemtől sajnos szemtanúja voltam egy nem súlyos közlekedési balesetnek, teljesen egyértelmű ki a hibás, a kamera is felvett mindent. Most meg kaptam egy levelet hogy xy időpontban meg kell jelennem xy rendőrkapitányságon, a nyomozó felveszi a vallomásomat. Semmi kedvem szabadnapot kivenni emiatt és januárban utazgatni 220 km-et, ezt vonattal, elmegy vele egy egész napom. Ráadásul lesz tárgyalás, gondolom majd oda is el kell mennem tanúként, meg lesz fellebbezés és ott meg kell jelennem. Nekem meg semmi kedvem ehhez.
2020. jan. 22. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben nincs esélyed. A rendőrségi kihallgatáson mindenképpen meg kell jelenned. A többi eset opcionális.

Egyébként ilyen esetben szabadságot kell biztosítani a munkáltatódnak, illetve jár az utazási költségtérítés is.

2020. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizetett szabadnap jár, és úti költségtérítés.


Nem biztos, hogy bíróságra is kell majd menni. Simán lehet, h nem is lesz tárgyalás.

2020. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne telefonon érdeklődnöd az idézés alapján lehetséges-e a lakóhelyeden vagy ahhoz közelebbi rendőrségen felvétetni a tanúvallomásod vagy esetleg elegendő-e a helyszíni meghallgatásról készült rendőri jegyzőkönyvet "jóváhagyni" miszerint nem kívánsz rajta változtatni.
2020. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem te követtél el valamit?

Ezesetben, ha elmész, odaérsz beír a portásrendőr a beléptetőbe és megkér, hogy foglaljon helyet. A nyomozónak felszól, ő pedig bizonytalan ideig megvárattat, majd vagy 20 perc mulva lejön érted és mondja, hogy "jöjjön". Vigyázz! A barátságos arcát mutassa neked, majd azt hiszed jó helyre mentél, segít is neked. Amikor megnyugodtál, elkezdesz bizalmasan beszélni és onnantól nehéz lesz ám egy-két szavas választ adni a kérdésekre. Lehet nem is bsleset szemtanúja voltál, hanem valamit elkövettél esetleg és te vagy a gyanús. Ilyenkor a rendőr kedves, és vigyázz mert minden szava hazugság, félrevezetés. Nem szokott az idézésen lenni, hogy milyen ügy csak az ügyszám, és, hogy "tanúként". Valamint a szöveg, figyelmeztetés ezek.


Amennyiben nem követtél el semmit úgy, tényleg nyugodtan menj és csak azt kérik, hogy mit láttál. Utóbbi esetben, hívd fel az ügy nyomozóját és kérd, hogy a lakhelyeden hallgassanak ki. Így nem kellene utazni.

2020. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó vagyok.

Első esetben smit irtam, az első variáció, ha az áll fent, ezt te tudon , azt javaslom, hogy ügyvéddel menj.

2020. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és a tanúzás alól nem lehet kibújni, kötelező tanúskodni, ha idéztek.
2020. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tanúnak behívtak kötelező vagy bemenni. Annyit tehetsz, hogy átrakathatod az időpontot máskorra, amikor neked is jó. Ezt telefonon is megteheted!


Másrészt: Fizetett szabadnap, és utazást is visszatérítik. Tehát ergo, olyan mintha bemennél dolgozni. Mondjuk, ha orvos vagy akkor nehezebb megoldani. Főleg, ha folyamatosan műtessz, de akkor át lehet rakni olyan időpontra, amikor neked jó.

2020. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!