Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen bilincses szitu is van...

Ilyen bilincses szitu is van a rendőrségen?

Figyelt kérdés

Ha a rendőrség ismeretlen tettes ellen eljárást folytat pl. lopás miatt, tudják, hogy ki az elkövető, sőt ismerik is az elkövetőt személyesen, ügyfél is volt már, többszőr lett "tanúként" kihallgatva, tehát ismerik. Van egy ügy ugye és tudják, hogy most ez is az ő sara, ebben is ő a sáros. Ezt így gondolják. Azt is tudják, hogy ennek.az embernek mindenre van válasza, nem lehet fogást találni rajta, ismeri a taktikákat. Ismeri a fogásokat. "Tanúként"

idézik be, mert nem tudják bizonyítani, nem áll rendelkezésre elég bizonyíték. A rendőrség ilyenkor próbál olyan trükköt bevetni amit nem ismer a tanú -véleményük szerint- . A tanút a nyomozók megbilincselik és közlik vele, hogy mostmár tényleg itt az összes terhelő bizonyíték ön ellen, hisz akkor nem lenne megbilincselve. Ekkor tegyük fel, hogy a tanú mondja a rendőrségnek, hogy ez a bilincselés egy újabb erősebb fogás, próbálkozás, hogy úgy vannak vele, hogy így hátha megtörik a tanú, őszíntén elmeséli, hogy ő volt és amikor bűnösnek vallotta magát, onnantól megvan a bizonyítékok királynője és meg lehet gyanusítani, aztán onnantól gyanusított. Ezeket végigmondaná a tanú, a nyomozók meg mérgesen levennék a tanúról a bilincset és gondolnák mérgesen, hogy ez a csapda sem jött be, közölnék, a tanúval, hogy tanúként kihallgatjuk.


Leírtam egy "vélt" dolgot, hogy a Magyar rendőrségen előfordul-e, hogy egy rutinos embert már csak ilyen megbilincseléssel lehet-e megtörni és azt hiszik az sikerűl, közbe pedig az sem.


Azért írtam ilyen hosszan, hogy értsétek, hogy mire kérdezem.


Ilyen bilincses taktika előfordul Magyarországon is a rendőrségen vagy csak filmekbe van?


Nem vagyok bűnöző, csak sokat elmélkedem ilyenen, mert érdekel a téma.



2020. febr. 16. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Komolytalan pitit tolvajokkal szemben biztos nem. Politikai okokból becitált emberekkel szemben már annál inkább elképzelhető.
2020. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rutinos az illető egy bilinccsel semmire se mennek, a szemükbe röhög. Te is tudod biztos, hogy nem számít mit tudnak, hanem hogy bizonyítani mit tudnak.
2020. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Fuh Levike mostmár tényleg kezdesz rohadtul idegesíteni. Ha jártál volna már életedben bíróságon tudnád, hogy a beismerő vallomás önmagában nem elég, így ha megfordítjuk ezt a tényt megkapjuk, hogy bőven beismerő vallomás nélkül is bűnösséget megállapító ítéletek születnek. Senkit nem érdekel tesz-e az ember vallomást.

Ehhez csak egy kis televíziót kell nézned, bírósági tárgyalásokat. A nagy horderejű ügyekben, senki sem tesz beismerő vallomást, mégis nagy részükben bűnösséget megállapító ítélet születik. Egész egyszerűen azért van drága JOGHALLGATÓ (hahaha) mert a beismerő vallomás csak 1 darab bizonyíték. A bizonyítékokat pedig a bíróság egyenként és összességében egyaránt értékeli, de gondolom a Be.-ben ebben nem jutottál el, vagy várj bocs azon az előadáson nem voltál ott :D

2020. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

Én küldtem már vissza idézést, mert nem volt benelölve, hogy tanú vagyok-e, vagy gyanúsított, pedig nem vagyok rutinos bűnöző.

Szóval, aki ilyennek bedől..

2020. febr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Remélem tudod utolsó, hogy az az idézésben nem is szokott bennelenni, és a megjelenés elmulasztását ezzel nem is tudod indokolni, úgyhogy számíts a rendbírságra.
2020. febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3. Ma 16.50 válaszoló!



Dehogynem jutottam odáig. Az egész be-t átnéztem, a bírósági, törvényszéki dolgok már az 500. szakasztól kezdődnek.


De ki beszélt itt bírósági ügyről? Nem az a kérdés.

Gondolom.a rendőrség bűnügyi részlegnek a nyomozó és vizsgálati osztálya fogalmad sincs miket csinál. Elmondom, a nyomozó alosztály nyomozza a dolgot, ismeretlen tettes ellen, amikor megnevezik az elkövetőt, onnantól kezdve vizsgálati szakba kerül az ügy a vizsgálati osztály viszi tovább.

2020. febr. 16. 20:55
 7/12 anonim ***** válasza:
És? Te itt csak a gyanúsított beismerő vallomásáról beszéltél. Ez önmagámban még semmi. És a kérdésre válaszolva nem, nincs ilyen.
2020. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem. Én tanúról beszéltem.

Hidd el, akkor idéznek valakit tanúként, ha tud valwmit az ügyről, őket nem próbálják beforgatni csakis simán tanúként akarják, hogy maradjon. Aztán, ha valaki ellen nincs közvetlen bizonyíték, tudják, hogy ő az elkövető, így tanúként idézik, és ha olyan embert idéznek aki rutinosan ismeri a trükkjeit a nyomozóknak minden taktikát ismer, akkor elveszett a felderítés.


Akarod privátban, hogy leírjak néhány taktikát amivel a rendőrség dolgozik? Igen csak tátva marad a szád:D.

2020. febr. 16. 22:02
 9/12 anonim ***** válasza:

#5, én küldtem vissza az idézést. Volt olyan rovat, hogy milyen minőségben idéz az aláíró zls.

Én meg mint tart. honv. süss. írtam alá😁.

Erre leírta az egész dolgot, én meg elküldtem a volt autóm eladási szerződését, ennyi volt, szóval 20 év után már nem nagyon tartok semmitől.

Azóta is voltam kétszer tanú, rendesen kitöltött idézésre

Semmi bajunk nem volt egymással.

De akkor is buta, aki egy bilincselős viccnek bedől.

2020. febr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Az 5-ös válaszolót ismerem. Ő ügyész.

2020. febr. 17. 01:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!