Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség ennek miért nem örűl?

A rendőrség ennek miért nem örűl?

Figyelt kérdés

Ha pl egy városi kapitányságra egy embert "tanúként" idéznek és "tanúként" is kihallgatnak, ha a tanú kihallgatás végén átolvassa a jegyzőkönyvet, ezt követően aláirja és közli, hogy egy másolatot, egy példányt kér.


A törvény lehetőséget biztosít, sőt ad, hogy a tanú kérhet másolatot a jegyzőkönyvből, viszont 100 ft/oldal illetékkel. Tegyük fel, hogy a tanú elmegy postára, vesz illetékbélyeget, ezt követően visszamegy a bélyeggel és kéri a másolatot, törvény szerint kell adni neki, azonban ilyenkor a gyakorlatban ezt nem szeretik a rendőrök. Ezt onnan tudom, hogy voltam már többszőr tanúkihallgatáson a rendőrségen és mindig kértem másolatot. Volt, hogy azt mondta a nyomozó, hogy hát nem tud adni, mondván tanúnak minek..., mondtam, de tud adni, kérek. Mondta, hogy illetékbélyeggel. Mondtam visszajövök bélyeggel. Erre sóhajtva közölte, hogy "adok én magának most ingyen", adott. Megköszöntem. Aztán volt eset amikor azt mondta, hogy kipostázza, mondtam, hogy dehogy postázza, ekkor is adott ingyen. Aztán volt, hogy illetékbélyeggel visszamentem és csak úgyadták ki, de kiadták.


Azonban azt vettem észre, hogy ezt nem szeretik. Félre áll a szájuk, ha ki kell, hogy adják a jegyzőkönyvet.


Miért?



2020. febr. 19. 15:55
 1/1 anonim válasza:
Valószínűleg lusták és nincs kedvük ilyesmivel foglalkozni. Ők is csak emberek, ettől függetlenül, ami jár az jár, végezzék csak a dolguk.
2020. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!