Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Számíthatok büntetésre ha...

Számíthatok büntetésre ha ezért elkap a rendőr?

Figyelt kérdés

Vásároltam három malacot amit a hétvégén le fogunk vágni. Nagyjából az lesz a terv, hogy a városban nagyjából 60-80 emberre (ismerős körből) rátelefonálok, hogy vágás lesz szeretne-e rendelni valamilyen húst. Én ezt lekönyvelem, hétvégén kimérem aztán megrakom a kocsit és hasznot húzok belőle.

Faterom szokta ezt a bizniszt űzni, de most először én leszek a főszervező :D

Sokan azonban azt mondják erre, hogy ez illegális. Valamint múltkor is jól megb*szogtattak itt valakit a városban a yardok ugyanezért. Én félek ettől egy kicsit, de tényleg igyekezek minden óvintézkedést betartani. Vért a kocsiból feláztatni, késeket kipakolni, húst letakarni, ablakot lesötétíteni. Az a cél, hogy feltűnés mentes legyek. Tanácsolta is a fater, hogy figyeljek arra, hogy minden KRESZ szabályt pontosan tartsak be akárcsak forgalmi vizsgán.. Valamint javasolta, hogy kihaltabb mellékutakon közlekedjek.

Azonban ha mégis megállítanak egy razzián és kérik a csomagtartó kinyitását akkor mit kaphatok érte? Nem lenne jó börtönbe kerülni.. :/

18/F



2020. febr. 20. 00:41
 1/10 A kérdező kommentje:

Habár gondolom úgyis mindjárt a képembe dobja az oldal, hogy "Kérdését töröltük az oldalról"...

Múltkor azért töröltek egy kérdésem mert szerepelt benne a "roma" szó, pedig véleményem szerint korrekt kérdés volt és nem utaltam rasszizmusra...

Elég piti dolgokért törölnek kérdéseket :/

2020. febr. 20. 00:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy. Miért nem a vevők mennek hozzád?
2020. febr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 Mert tele vannak nyuggerrel akik számára az megterhelő, hogy a kiskapuig kisétáljanak. A maradék pedig azt se tudja hol lakom, csak arcra ismer, de fater által megvan a telefonszámuk.

Van aki érte jön, de nagyjából 5%-át teszik ki.

Na meg ez így azért is előny, mert szoktak jattolni :D

2020. febr. 20. 00:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem hogy ha megállit a rendőr és az autóban sok hús van, abból mi bajod lehet. Ok, elvileg nem kereskedhetnél vele mert az gondolom egyrészt engedélyköteles mindenféle higiéniai szabállyal, másrészt ugye adó vonzata is van. De hogy eladni viszed azt nem kell bevallani egy ellenőrzésen. Disznóvágás volt a nagyszülőknél, most viszed haza a húst a fagyasztóba, ennyit kell mondani. El nem tudom képzelni hogy egy rendőr ezzel mit tud kezdeni, miért büntetne meg.
2020. febr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 Igazából csak tudatalatt tartok ettől. Főleg, hogy most történt egy friss lebukás ugyanilyen biznisszel kapcsolatban.


Faterom már akkor űzte ezt a szakmát mikor még meg sem születtem és egyszersem bukott le szóval elég kicsi rá az esély, hogy majd pont én most. De azért egy kicsit tartok tőle. Na meghát múltkor is elvittem a kocsit mert dolgom volt, erre kinyitom a csomagtartót aztán ott figyel a véres kés meg az egész csomagtér vérfoltos volt.

Fater elég laza ilyen szempontból :/

2020. febr. 20. 01:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tanácsolom, ha valaki rosszul lesz...->Nébih


Ezért úgy tudom engedély kéne, mert bármi történhet...🐷🐷🐷 Disznó egészséges?

2020. febr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a vágásra, feldolgozásra, forgalmazásra is kéne engedély (NÉBIH, állatorvos)


na meg ugye adózni is kéne ezen tevékenység után (NAV)



inkább attól félj, hogy valaki feldob

ha van csak egy irigyed és bejelent, akkor az el tudja kenni a boldogságod

2020. febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Szerinten is inkább nav és a nébih a gond mint a rebdőrség
2020. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rendőr megállít, akkor elmodhatod, hogy most vágtatok disznót, nagymamádnak viszel húst, hogy ne kelljen venni, mert nagyon felment az ára, kevés a nyugdíj stb.

Esetleg visszakérdezhet, hogy hol lakik nagymamád, meg ilyesmi, de nem igazán fogja érdekelni.


A gondot tényleg inkább a nav meg a hasonlók fogják okozni. Mert ez illegális jövedelem. Húst az szállíthatsz minden gond nélkül. Csak nav miatt van egy csomó intézkedés/kötelesség amit meg kell csinálni.

Szóval nem a rendőrt fogja érdekelni, hanem az egyéb szervezeteket. Az meg mehet feljelentés alapján is.

2020. febr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Én most fel is jelentelek, sertéspestis terjesztés miatt.


Egyébként a boltokat milliókra szokták büntetni egy darab ismeretlenb eredetű kolbász miatt. Szerinted téged mennyire büntetnek 10 mázsa illegálisan árult hús miatt? Rendőrök se teljesen hülyék.

Ilyen mennyiségben ha nincs róla valami papírod le is foglalják.

2020. febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!