Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A kérdésem az, megeshet e...

A kérdésem az, megeshet e hogy itt is lelönek, illetve érdemes e ilyen helyzetben máskép reagálniinkább, s ha igen, akkor hogy? Bezártam a kocsiba a kulcsot s elkezdtem feszegetni a kocsit. Erre megállt egy rendörségi auto s kiugrott két rend

Figyelt kérdés
őr. Hogy ne teperrjenek le, egyből benyultam a zsebembe s kivettem a forgalmit, igy ezt nézték meg s kérték a többi iratot is ami stimmelt. Ismerősőm szerint amerikában e mozdulat miatt lelötek volna. A kérdésem az, megeshet e hogy itt is lelönek, illetve érdemes e ilyen helyzetben máskép reagálniinkább, s ha igen, akkor hogy?
2020. márc. 10. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Természetesen megeshet.
2020. márc. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
A rendőrtől függ mi villan át az agyán egy mozdulatra. Egy példa. Kollégám jött vonattal munkába. A vonat mint általában késett. A kolléga elsőnek lelépett a vonatról és elkezdett szaladni. A rendőrök meg földre vitték, kirámolták táskáját, zsebeit, mert azt hitték, egy zsebes, aki a vonaton elemelt valami nagyobb értéket. Onnan tudom, mire gondoltak a rendőrök, mert egyik rendőr az ismerősöm. Mondta, ez egy baki volt.
2020. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezért kell előbb gondolkodni, aztán beszélni és csak utána nyúlni a zsebedbe.

A rendőr nem gondolatolvasó és ha éppen egy idegen akarta volna ellopni a kocsidat akkor te vártad volna el tőlük egyrészt azt hogy ne hagyják neki, másrészt hogy ne engedjék elszökni.

Elsőre abbahagyod, utána hangosan kimondod hogy hallják, hogy ez a te kocsid és megmutatod a forgalmit! Majd ezután nem lesz gond ha benyúlkálsz a zsebedbe.

Az amcsiknál azért éles a helyzet mert ott ritkán szokták a saját kocsijukat feszegetni az emberek és aki a zsebébe nyúlkál az nagy valószínűséggel fegyvert keres benne nem igazolványt. Nálunk ennek kisebb az esélye. Nagyon kevés a valószínűsége hogy pont egy olyan rendőrbe futsz bele aki itt ettől félne, ahol nem lehet csak úgy fegyvert tartani magadnál.

De nem érdemes megkockáztatni hogy éppen az az 1 rendőr lesz olyan akinek rosszak a tapasztalatai és alaposan leránt, mielőtt kivehetnéd a papírjaidat!

2020. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kettes nem értem, miért beki ez. A rendőr feladata nem az, hogy ha valami gyanus akkor ellenőrizze? Szerintem max. akkor baki, ha sulyosan megsérul közben az ellenörzött, netán meghal. Ugyanakkor a rendőr minden ellenörzésnél az életét kockáztatja...
2020. márc. 10. 10:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Itthon ez nem fog megtörténni, hogy lelőnek. Ha nem nyúlsz a zsebedbe és nem húztad volna elő a forgalmit akkor se tepertek volna le, csak ha elszaladsz. Megkérdezték volna előszőr, hogy mit csinálsz.


Amerikába meg már más a helyzet. Ott oda se rohan, hanem előkapja a fegyvert és azt mondja hasalj a földre. Ha Te a zsebedbe nyúlsz lelőnek. De az Amerikaiak tudják, hogy mit szabad és mit nem. Más világ ez és más világ az.

2020. márc. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem tudom, hogy sikerült egy kulcsot bezárni a kocsiba, amikor a kulcs kell hozzá, hogy bezárd. Az újabb fajta autók meg be sem zárodnak még maguktól se amíg a kulcs nincs messzebb az autótól.
2020. márc. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
régi fajta.
2020. márc. 10. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!