Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök milyen csoportokba...

A rendőrök milyen csoportokba oszthatók be? Milyen rendőrők vannak?

Figyelt kérdés
Pl. vannak nyomozók, és a nyomozókon belül is vannak különböző kategóriák, amik különböző területekre szakosodtak (bűnügyi, gazdasági pénzügyi). Ezt tudom, de ezen kívül mik vannak még? És ha pl. elmegyek egy városi rendőrkapitányságra, ott milyen rendőrökkel találkozom?
2020. ápr. 4. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálom leegyszerűsíteni:


Vannak járőrök, tehát akik a kocsikban vannak vagy az utcán sétálnak. Köztük rangbeli eltérések vannak.


-őrmester

-törzsőrmester

-főtörzs-őrmester

-zászlós

-törzszászlós

-főtörzs-zászlós


Innentől jönnek a tisztek köztük a nyomozókkal, és különböző vezetőkkel. például őrs-parancsnok és helyettese, alosztályvezető és helyettese, stb.


Tehát a beosztás általában a rendfokozattól függ, ami pedig az iskolázottságtól.

Azért írtam azt hogy "általában", mert előfordul néha hogy egy szükséges rendfokozattal nem rendelkező személyt helyeznek vezető pozícióba.

Például egy törzszászlóst őrsparancsnoknak. Ekkor az a h'lye helyzet áll elő, hogy a törzszászlós utasítja a beosztása folytán a nála magasabb rangban lévő főtörzs-zászlóst. XD


Tehát a kérdésedre nem lehet konkrét, egyértelmű választ adni.

2020. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezeket a rendfokozatokat értem. Amit nem értek, hogy milyen szervek vannak a rendőrségen belül. Hogy vannak szétosztva. Mert pl. vannak a nyomozók, meg az egyszerű járőrök, mi a külöbség közte? Mert ezt se értem, hogy mitől lesz valaki nyomozó.. Vannak közlekedési rendőrök is, van határrendészet is, tehát különböző munkaterültekre vannak osztva. De most ha én elmegyek a városi rendőrkapitányságra, ott milyen rendőröket találok? Gondolom határőrökkel nem fogok találkozni, ez eddig világos..
2020. ápr. 4. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Miért akarnál te a rendőrségre elmenni?

Idézve vag?

Csak úgy elmenni, megnézni, hogy milyen nyomozók vannak...

Itt nem fogsz tudni kapni hivatalos választ. A google megmondja, ott keress rá szerintem.

A rendőrségre akkor megy az ember, ha valami oka van rá. Idézve (kötelező megjelenés). Fegyverügyet indézni stb. Ha már ott jársz van egy tábla az ajtón és ott van a nyomozó vagy ügyintéző neve és a rendfokozata is és megnézheted, vagy a papíron is ott van, mert minden ügyintézésnél a határozat egy példánya az ügyfélé.

2020. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
*vagy*
2020. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem érted a kérdést barátom. Csak példának mondtam, hogy oda mennék, akkor milyen rendőrök vannak ott? Hogy van felépítve? Tehát vannak mondjuk nyomozók, közendvédelmi feladatokat ellátó rendőrők, stb.. de nem tudom még pontosan mik. Erre lennék kíváncsi, és hogy milyen arányban vannak ezek elosztva. Én feltettem egy kérdést, de úgy látom jobban értek hozzá, mint te aki elvileg a válaszoló lennél. Minek írsz ide akkor?


"Miért akarnál te a rendőrségre elmenni?"


Válaszolj, ne kérdezz! Ha nem tudsz, akkor pedig ne írj! Köszönöm.

2020. ápr. 4. 15:01
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Oké.

Hát menj el szerintem a rendőrségre és kérdezd meg, de szerintem ilyen hülyeséggel úgysem fognak foglalkozni. Itt gyakorin meg ne várd, hogy aki ért hozzá, az itt elmondja. Az is tuti, hogy itt nincs olyan ember aki rendőr.

Az első bővebben leirta, viszont ott bukik a dolog, hogy nem RANG van a rendőröknél hanem RENDFOKOZAT. Amúgy találkozol mindenfélével, határrendészek kivételével.

2020. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs erre konkrét válasz mert különbözik egy

kis őrs

Egy kisebb városi kapitányság

És mondjuk egy Pesti kerületi kapitányság.


Egyértelműen hierarchikusan van felépitve.

Lehet közrendvédelmi alosztály

Közlekedési alosztály

Bűnügyi alosztály

Igazgatás rendészeti alosztály

Vagy osztály.


Ez a méretétő függ.

Itt nyilván vannak hivatásos és néhol nem hivatásos dolgozok is.

Van bent alosztály/osztály vezető és neki helyetesse és alattuk beosztottak. Mindegyik osztály sok beosztásra és munkakörre osztódik valahol biztos utána lehet keresni egytől egyig mindre.

Egy átlagos tiszthelyettes járőrtársként kezd majd szépen elindul egyre nagyobb beosztásokba pl

Járőrparancsnok

Körzeti megbízott

Szolgálat irányító parancsnok


Nyomozók is nem csak nyomozó és kész hanem ott is több felé beosztás van.


Ezek nincsenek feltétlenül rendfokozathoz kötve mert megbízással meglehet őket kapni.

(nyilván egy kezdő őrmester nem fog alosztály vezetői megbízást kapni)

2020. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó!

Az viszont igaz, tudok olyanról, hogy rendőr hadnagy ráadásul 30 körüli kikerült egy kisváros Örsére, ott osztály vagy alosztályvezető. Pedig a hadnagyok közűl sem sok a felettes.

2020. ápr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#1, #2-nek (kérdezőnek):


A szakterületek (alosztályok) általában úgy vannak tagolva, hogy elegendő legyen az átlátásához egy meghatározott elkövetői viselkedésmód, avagy attitűd ismerete.

Például egy tolvajokat "kergető" nyomozónak általában kis-stílű, alul-iskolázott, primitív gondolkodásmódot kell követnie ahhoz, hogy az ok-okozati összefüggéseket fel tudja tárni. Egyszerűen szinte semmire nem menne, ha egy csaló gondolkodásmódját kellene kitalálnia. A csalók általában több mint 8 osztállyal rendelkeznek, és azt a "területet" kiválóan ismerik ahol ténykednek.

Ez egyértelmű. Nem tudsz "meghekkelni" (csalni) valamit, aminek nem ismered a működését.


Ehhez kell az adott szakterülethez tartozó nyomozó, aki tudja követni a gondolkodás-módot. Ő a gazdaságvédelmi alosztályon van.


De sem a vagyonvédelmis, sem a gazdaságvédelmis nem tudna mit kezdeni egy gyilkossal. Ők megint egy külön történet. Ott már szinte csak a psychologia a mérv-adó.

Ők az életvédelmi-alosztály.


Így már érted?

2020. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, most már értem nagyjából! Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 6. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!