Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pszichiátrián fel lehet...

Pszichiátrián fel lehet jelenteni beteget testi sértés miatt? Mennyire vennének komolyan, ha én is „betegként” értesíteném a rendőrséget?

Figyelt kérdés

Van egy konkrétan közveszélyes illető az intézményben, aki szinte mindenkit (többek között engem is) bántalmazott. A biztonsági őr, sem a főorvos nem tesz semmit, csak szóban fenyítik, de Ő bármit megtehet (lehet valaki védi...). Nem egyszer fordult elő, hogy elkezdett kötekedni és ütni mást, és azt kötözték le, aki önvédelemből visszaütött.


Az illető zárt osztályra való lenne, mivel hátráltatja mindenki gyógyulását, és kiszámíthatatlan a viselkedése (félhülye, a legrosszabb fajta, ahogy a nővérek mondanák), csak a megyében nincs más ilyen intézmény.


Lopkodja a cuccokat is, tegnap ebből is lett konfliktusom vele, belém is rúgott, amikor vissza szerettem volna szerezni a cuccaimat.


Önvédelmi eszközeim meg nincsenek nálam, sajnos a fizikumom sem olyan, hogy meg tudjam magamat védeni vagy mást (pl. időseket).



2020. ápr. 26. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: sajnos semennyire. Eü intézményben van, véleményem szerint ilyenkor az ottani személyzet felelős érte, és a rendőrt is az ő feladatuk lenne ráhívni. Szerintem legjobb esetben is csak megköszönnék a bejelentésedet. Feljelenteni nem érdemes, remélhetőleg néhány nap alatt megszabadultok tőle.
2020. ápr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen hihető, hogy ott fekszel a gumiszobában, és internetezel. Találj már ki valami jobbat!
2020. ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2: nem volt szó gumiszobáról, pszichiátria nyílt osztály ugyanúgy néz ki ugyanazon kórházi ágyakkal és kóetermekkel, mint az összes többi. Szép is lenne, ha minden depressziós embert, meg aki családban veszekedett, gumiszobás cellákba zárnának. :D Amúgy mi anno zárt osztályon is telefonoztunk, a legtöbb helyen nem veszik el, mert a pszichiátria nem börtön, hanem kórház. Az IMEI-ből, na onnan már tényleg nehéz lenne írogatni.
2020. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: Ez a kb. 22 éves srác visszatérő „beteg” már több éve visszajár. Általában 1-2 hétre elmegy, mert kap valami járadékot, amit már kb. egyből a büfében elkölt, és szerintem valahol csövezik a városban, mert nincs senkije, aztán vmit megrongál, és visszahozzák ide. Tulajdonképpen itt él. A „lakcíme” is még egy gyermekotthonba szól. Én most vagyok itt először, de mások mesélték, hogy miket művelt itt, főképp nőkkel... Senki más nincs, aki ilyen agresszív lenne, vagy aki bántana mást, csak ez az egy gyerek, már mindenki fél kimenni az udvarra.


2. Válaszoló: Ez egy kórház is, vagyis a területen több komplexum is van. Zárt osztály, és „gumi szoba” az csak kifejezetten szanatóriumban/pszichiátrián van, de nem úgy kell elképzelni, mint az amcsi filmekben. Itt max leszedálják és lekötik azt, aki nem bír magával. Nincs zárt osztály, nincs zárt kórterem, se semmi. Ahogy a harmadik Válaszoló írta, ilyen helyeken nem csak komoly pszichózisban szenvedő alakok vannak, hanem pl. depressziósok, vagy akik csak vmit nem bírtak feldolgozni. Mivel csak sürgősségi ellátás van jelenleg, így nincs túl sok opció, főleg azoknak, akiknek nincs annyi jövedelmük, hogy magán pszichiáterhez/pszichológushoz járjanak, ha egyáltalán fogadnák őket (az online kezelésről meg ne beszéljünk...)


Saját felelősségre nálam lehet a telefon, meg az egyéb elektronikai eszközeim. Persze, főorvosi engedéllyel, ahogyan a civil ruhákat is így adják ki. Nem kívánom, hogy pszichiátriára kerülj, de nagyon sok tévhit kering az ilyen helyekről, így érdemes lenne némi belelátást szerezned, mint hasravágásra ideböffenteni valamit.

2020. ápr. 26. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!