Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozók egy nyomozással...

Marcell11111 kérdése:

A nyomozók egy nyomozással teli nap után, elindulnak haza, le kell adniuk a fegyvert és az igazolványt? vagy a fegyver náluk maradhat önvédelem céljából?

Figyelt kérdés
A kérdés véletlenszerűen pattant ki a fejemből. Ill. ha fegyvertartási engedéllyel rendelkezik akkor is le kellhet adni a fegyvert?

2020. jún. 26. 02:14
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Eleve csak akkor lehet fegyvere, ha fegyvertartási engedéllyel rendelkezik, tehát nincs olyan, hogy "akkor is". Szerintem hazavihetik egyébként.
2020. jún. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

A síma egyenruhás rendőröknek le kell adniuk a szolgálati pisztolyukat

Az, hogy a nyomozóknak le kell e adni nemtudom, régen biztos nem kellett hazavihették a pisztolyt

Manapság talán ha saját vásárolt fegyverük van a nyomozóknak akkor azt nem kell leadni

2020. jún. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Az igazolványt értelemszerűen nem kell leadni. Az nála marad. A szolgálati fegyvert viszont igen. Minden esetben. Önvédelmit pedig már senki nem kap még a rendőr sem. Akinél esetleg van azt folyamatosan vonják vissza.
2020. jún. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Önvédelmi fegyver tartásához indok kell. Régen a rendőrök alapból megkapták. Persze most is megvan nekik a kiskapu, könnyen lehet fenyegetést is igazolni ami rendőri mivoltából fakad.


Ott vihetik haza a fegyvert, ahol annak tárolási szabályái nem biztosítottak. Pl vidéki kisebb településeken. Ma is vannak ilyenek.

2020. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

2-es vagyok köszi az idiótáknak a lepontozást

Nagymamám barátja bűnügyi osztályvezető volt, mindig nála volt a pisztolya még a vasárnapi ebédeken is

Osztálytársam apja nyomozó volt a 90-es években,voltam náluk párszor ahogy hazaért mindig a konyhaasztalra tette le a pisztolyát

Annyira jó amikor idióták pontoznak, nemtudom ki vezette be ezt a rendszert

2020. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös, amiről te beszélsz 20-30 évvel ezelőtt volt.

Az egy másik rendszer, másik világ.

Most ELVESZIK mindenki önvédelmi engedélyét.

Nem csak a rendőrökét. MINDENKIÉT.

Jó lenne, ha az aktuális dolgoknak utána olvasnál és nem fröcsögnéd a 20 évvel ezelőtti "nagymamám barátja" dolgokat.

Olvashatnád az új fegyvertörvényt stb.

Most te vagy az idióta méghozzá brutális öntudattal.

2020. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 26. 18:51
 8/10 árokpart ***** válasza:
43%
Egyébként beiratkozik egy lövészeti sportegyesületbe és már pillanatok alatt lehet is otthon bármilyen fegyverre engedélye. Gondolom a minősítőt lövészetből pillanatok alatt teljesítené, egész biztosan rövidebb idő alatt mint egy sima állampolgár. Így hamarabb is lesz engedélye mint aki civilként igazol sportegyesülethez. Magyarán ha hivatalból úgymond el is vették az engedélyeket, egészen biztosan élnek ezzel a lehetőséggel és jól is teszik mikor egy átlagos civil ember is lehet sportlövészeti egyesületi tag.
2020. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Sok sikert #8-as.


[link]

2020. jún. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

most miért kell lepontozni a 8ast meg sok sikert kívánni neki?


én most csináltam végig, fél év volt összesen, csak mert várni kellett a 2. pszichora


még csak sok pénzembe se került, eddig nem költöttem 150ezernél többet a fegyvert leszámítva

2020. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!