Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van jogom hozzá, illetve...

Van jogom hozzá, illetve megbűntethetnek-e miatta?

Figyelt kérdés
Ma egy igen érdekes szituba keveredtem... Sétáltam az utcán és hirtelen egy rendőrségi üldözés kellős közepébe csöppentem. A csávó aki menekült ott futott el mellettem. Annyira leblokkoltam hogy hirtelen nem jutott eszembe hogy megállítsam. A kérdésem az hogy ilyen esetben lenne e jogom mondjuk fellökni, vagy lefogni és megakadályozni hogy elfusson amíg a rendőrök be nem érik? Vagy abszolút jogtalan lenne az egész és még engem bűntetnének meg esetleg? Nem tudom ez magyarország, bármi megtörténhet...
2010. aug. 1. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Akár megbűntetnek érte, akár nem, le kellett volna ütnöd, mert legalább segítettél volna az elfogásában.
2010. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

a nagy francot!

neked ehez semmi közöd!én se csinaltam volna semmit!ilyenkor én is leblokkolnék!ha kötekednek nyisd ki a szád,és te jelentsd fel öket hogy ilyen szituációba kevertek!

2010. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
meg nehogy már te veszélyeztesd a testi épséged.nincs ilyenkor semmi.
2010. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 clint ***** válasza:
55%

nem büntetnének meg miatta, hisz segítettél az elkapásában.

De sztem sem érdemes belekeveredni. Ha egy maffiatag akkor majd nézheted.

2010. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bp1985 ***** válasza:
57%
Állampolgri kötelességed, hogy visszatartsd az elfogásra itélt személyt, amennyiben tudod. Keress utána google-n. Bár túlerőnél nem. Ja, és csak, és kizárólag azonos erőt alkalmazhatsz te is.
2010. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bp1985 ***** válasza:

[link]


Nincs kedvem végigolvasni, de vhol benne van.

2010. aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megállíthatod, feltartóztathatod - már ha tudod.

Ebben az esetben ez így nem tilos.


De az sem jelent felelősségrevonást, ha semmit nem teszel.

Az elkövető elfogása - szűk kivételtől - eltekintve - a rendőrség feladata.

Az ehhez szükséges ismeretekkel ők rendelkeznek.

Nem várható el minden állapolgártól, hogy a tettenérés szabályait is ismerve érdemrendes tengerészgyalogos is legyen, aki 5 másodperc alatt lekaszáll egy támadót.


A zsaruk viszont ezért vannak...lennének.


szóval nyugi, nem lesz semmi.

2010. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért futó embert könnyű lekaszálni nagyon. Egyszerűen bokán vagy térden rugod oldalról és akkorát esik, hogy ütni vagy lefogni már nem is kell.


Amúgy a kérdésre válaszolva:

Igen, feltartóztathatod minden eszközzel és nem, nem büntetnek meg érte.


Apám (és még 3-4 utcabéli) tavaly nyáron elkaptak a xvii. kerültbe 2 suhancot, akik a buszmegállóban letépték egy öreg néni nyakából a láncot és 3 felé futottak. Ugyan nem verték össze, de "nyakoncsípték", leültették és bevárták vele a rendőrséget... A 3. elfutott, de annak a hírére, hogy a 2 haverját elkapták este önként jelnetkezett a kapitányságon és hozta a nyakláncot...

2010. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!