Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kertvárosi kis utcát elálló...

Kertvárosi kis utcát elálló autók miatt mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

A szituáció: Adott egy keskeny, kertvárosi kis utca Székesfehérváron. Sokan szorosan a kerítésük mellett a házuk előtt parkolnak, ezzel nincs baj. De mostanában többször előfordult, hogy a szemközti oldalon is az egyik új tulajdonos szintén ezt csinálja. Az út két szélén parkolóktól nem lehet elférni még személygépkocsival sem. Tegnap este munkából hazamenet is ez volt a szitu, dudáltam mint állat, de senki sem jött ki. Tolathattam vissza kb 200 métert, hogy meg tudjak fordulni és a kis utca másik vége felől bemenni. Ha nem rendeződik az a helyzet, hova fordulhatnék? Rendőrség tenne valamit? Vagy a városgondnokság?


Mi is nemrég költöztünk ide, és az ilyenfajta közlekedési nehézségeken kívül igazából nincs gond.



2020. aug. 27. 08:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy sima emberkének nincs joga egy közutat lezárni. Hívhatsz rendőrt, és majd elszállítják az autót. A kérdés csak az, hogy megéri-e a macerát.
2020. aug. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szomszédom mondta már, hogy többször előfordult, hogy hasonló esett miatt a mentőnek is kerülnie kellett.
2020. aug. 27. 08:13
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség.
2020. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ szerint csak úgy szabad parkolni, hogy az úton 3 méter széles rész szabadon maradjon. Ha nem férsz el, rendőrt hívathatsz, aki elszállíttatja az autókat (persze jó kérdés, melyiket, mert tkp. csak az a hibás, amelyik később parkolt oda). Ez persze több órás procedúra, ami alatt, ha előkerül a tulaj, akkor nyilván nem szállítják el az autót, csak megbírságolják a tulajdonosát.

Egyébként a mi utcánkban is 5 méter széles az úttest. Ha egyik oldalon parkolnak, akkor nemhogy nem parkolhatok pont ott a másik oldalon, de odébb is csak úgy, hogy egy kocsihossznyi hely maradjon, nehogy "beszoruljanak", mikor a két autót kerülgetik. És persze vigyázni kell a kapubejárókra is. De szerencsére itt sosem fordult elő olyan, hogy teljesen elállták az utat (pedig itt is lehetne másik utcának kerülni).

Nálunk pl. hetente kétszer jár kukásautó is, annak is el kell férnie. Nálatok az pl. hogyan fér el?

2020. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nem kell a duma, rendőrt kell hívni.

Hidd el utána több ilyen nem lesz.

2020. aug. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#4: ez nagyon keskeny utca: [link]
2020. aug. 27. 08:47
 7/22 A kérdező kommentje:
kukásautó: nagyon lassan és óvatosan.
2020. aug. 27. 08:55
 8/22 anonim válasza:

Amikor az egyik szomszéd úgy parkolt mögém, hogy alig tudtam kiállni (kb 5 mm-en múlt) akkor írtam neki egy levélkét a kocsijára, hogy ha hajnalban indulok dolgozni, akkor nem biztos hogy ki tudom számolni azt az 5 mm-t, és hogy rengeteg szabad hely van, ahova más akadályozása nélkül is le tudna parkolni, ezért ha megoldható legyen szíves úgy parkolni, hogy ne keserítse meg más életét. Köszönöm.

Utána nem állt többet rám. (Igen, teljesen szabályosan parkoltam, és tényleg vagy 30 szabad hely volt a közelben...)

A rendőrök bevonása előtt azért egy ilyennel bepróbálkoznék, főleg ha tudja hogy ki a feljelentő. Sajnos igen gyorsan ki tudja szúrni a kocsid kerekét bosszúként :(

2020. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Akkor neked is szét kell vágni.

Vagy beverni a szélvédőt, az az igazi!;)

2020. aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Hívd ki a rendőröket, hogy egy kocsi éppen el állja az egész utcát.
2020. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!