Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy nézne ki, ha mindig...

Hogy nézne ki, ha mindig minden tanú ügyvéddel menne kihallgatásra?

Figyelt kérdés

Gyanusítottaknál kötelező ügyvéd és, ha nincs rendelnek ki, viszont, ha tanú megy kihallgatásra, néha a tanúnak is vigyázni kell, nehogy a kihsllgatás alatti beszédével inkább ártson magának, mert a tanú jogai korlátozottak.


Nem gyakori, de van, hogy tanú is megy ügyvéddel.


Hogy nézne ki és ha, minden tanúval ott lenne egy ügyvéd és helyes lenne-e bevezetni, hogy tanúnak is kötelező legyen, ha nincs védő rendelni ki mellé?


Tekintettel arra, hogy a tanúval is lehet most is ügyvédy de nem szólhat.


Lehet nagy hülyeséget kérdezek de ma ezen gondolkodtam.



2020. szept. 2. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan nézne ki? Sehogy, ott lenne egy plusz ember.

Kötelezővé tenni szerintem hülyeség lenne. Ha behívnak tanúnak valami piti szabálysértési ügyben, cipelheted az ügyvédedet a semmiért.

2020. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szabálysértés, hanem bűncselekmény ügyben beidézett tanúkra értem kérdésem.
2020. szept. 2. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Fizeted szépen a kirendelt ügy édet akkor levike ugyanis annak is van óradíja ami bűnügyi költség, és ha semmi szükség rá, nem gondolod hogy a gyan. fogja kifizetni.

Hülye vagy a Be.-hez mint a segg mert gyanúsítottnál is csak akkor kell ha 5 év vagy annál súlyosabb szabadságvesztéssel büntetendő, meg egyéb apróságok, de látom ez a törvény már túl vastag neked.

2020. szept. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy nem minden ügyben kötelező kirendelt védő a gyanúsítottaknál, piti ügyekben persze, csak nem akartam részletezni, mert nem a gyanusított ügyvédi dolgokra irányult kérdésem, hanem tanú pozícióban.


Egyébként egy pl. 60 ezer forintos lopási ügyben, ahol elismerte a bűncselekményt az ember vagy pénzbüntetés várható vagy rövid felfüggesztett, de közben kiderűl, hogy elmeorvosi vizsgálat is kell, van egy kis mentális problémája, akkor nagy valószínűséggel rendrl ki vérdőt még a nyomozóhatóság.


Értek majdnem annyira a jogokhoz mint te ügyészi fejjel.

2020. szept. 3. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmit se értesz hozzá, mert akkor sem kell. Majd ha szakvélemény van róla hogy hülye vagy.
2020. szept. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!