Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy nyomozó a rendőrségen...

Egy nyomozó a rendőrségen viccelődhet?

Figyelt kérdés

Az egyik tanúkihallgatásom alkalmával, a nyomozó kérdezgetett, kérdezte, hogy is volt ez, mi, hogy..., és ilyet mondott, hogy "guggolva odarepűlt a sátorhoz, kivágta, majd ellopott egy pénztárcát" ezen elmosolyodtam, de a nyomozó nem. Szerintem ez vicc lehetett.


Kihallgatáskor, amit komolyan és törvényesen kell megcsinálni egy myomozónak, becsúsztathat egy-két viccet, vagy tilos neki?



2020. szept. 21. 12:09
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*nyomozónak*
2020. szept. 21. 12:10
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a guggolva repülést én nem értem. Próbálom elképzelni, de nem megy, közben kivágja a sátrat...?
2020. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Igen. Tankönyv szerint:

- a viccelődés tudatos törekvés a zárkózott magatartás feloldására;

- ha a bizalom kiépítése lehetetlen, akkor lehet leleményes.


Idézve: "A kihallgatást végzőnek ezért tudatosan törekednie kell a merev légkör, és adott esetben a tanú gátlásos, zárkózott magatartásának feloldására" "Ha azonban a kölcsönös bizalom kiépítése teljesen lehetetlen, a nyomozó a birtokában levő ismeretekre támaszkodva egész leleményességét és hivatali tekintélyét felvonultatva igyekezzék a szükséges információkat megszerezni."


De most inkább a rablásos ügyed csütörtöki tárgyalásán járjon az eszed.


Rutinos bűnöző ilyenkor hívná a háziorvosát, bevállalna 10 nap karantént, enyhe tünetes mesét előadva:

[link]


"A következő tünetek jelentkezhetnek a kitettségtől számított 2-14 napot követően:

Láz

Száraz köhögés

Légzési nehézség

Fáradtság

Egyes betegeknél jelentkezhet: izomfájdalom, orrdugulás, orrfolyás

Ezek a tünetek általában enyhék és fokozatosan jelentkeznek

Vannak olyan fertőzöttek, akiknél nem alakul ki semmilyen tünet és nem érzik magukat betegnek"

forrás: [link]

2020. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Tuti vicc volt, de az a kérdésem, hogy kihallgatás, beszélgetés kőzbe egy-két viccet becsúsztathat-e a nyomozó?


Pl.a bíróságon soha nem mondanak viccet, az egész tárgyalás komoly.


Az viszont nem szabályos, hogy a nyomozó mondja a tanúnak, hogy vallja be, hogy ön volt és elintézi, hogy felfüggesztettet indítványozzon az ügyész.


Utóbbi nyomozati technika, ilyen tulkínálatokkal csapnak be sok embert, aztán nem is úgy van, a cél a beismerő begszerzése, hogy legyen gyanusított.

2020. szept. 21. 12:30
 5/24 anonim ***** válasza:
Persze hogy becsúszhat néha egy vicc.
2020. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

3.


Te miről beszélsz?

2020. szept. 21. 12:33
 7/24 anonim ***** válasza:

Amit itt írtál 7-es hozzászólásodként:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1070..


Természetesen, az a jó tanácsom, hogy semmiképen se tetesd magad hatósági karanténba, mert a következő elsőfokú tárgyalás csak kb. fél év múlva lenne.

Egy ártatlan ember meg ugye addig ne idegeskedjen amiatt, hogy büntetőeljárás vádlottja, derüljön ki csak hamar, hogy ártatlan, és mentsék fel.


#3

2020. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Így értem.

Dehogy akarom magam hatósági karanténba tenni, hogy ki sem lehessen mozdulni sehová. Hétvégén is menni szeretnék Hajdúsámsonba, édesapámhoz, ami csak 20 km-re van.


De, ha más miatt vagyok pl lázas vagy ilyesmi, akkor nem kell 10 napig itthon lenni, mert ezer más dolog miatt lehet beteg lenni.


Néha szoktam magam sz@rul érezni, de ha csak ennyi, affelől elmegyek Csabára, ne húzódjon a tárgyalás.

2020. szept. 21. 13:08
 9/24 A kérdező kommentje:
Nembeszélve arról, hogy a beidézett tanúkat újra értesíteni, hogy ne menjenek, el lesz napolva, csak plusz dolgot adnék a bírónőnek, amivel felmérgesíteném, mert miattam van.
2020. szept. 21. 13:10
 10/24 anonim ***** válasza:

Akkor ezt megbeszéltük.


Ha csak hőemelkedésed lenne, úgy, hogy a múlt hét elején csak a torkod kapart, hétvége felé lettél náthás, ma kezdtél köhögni, úgy hogy jön fel váladék, de komolyabb panaszod nincs, akkor az orvos a koronavírus fertőzést kizárná (nem is jönnének hozzád tesztelni).

Azt mondaná, hogy maradj otthon egy hétig, hogy a köhögéseddel ne kelts másokban pánikot, ad igazolást. De senki nem ellenőrizné, hogy otthon maradsz-e.


De nehogy véletlenül megbetegedj, mert akkor fél évet csúszna a tárgyalás.

2020. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!