Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljenthet a rendész egy...

Feljenthet a rendész egy olyan szabálysértés miatt, amit nem tettem meg és emiatt nem is tudja bizonyítani, vagy elég, ha a társai alátámasztják a történetet?

Figyelt kérdés
Két ismerősömmel sétáltunk, egy csoport rendész mellé értünk, majd az egyikük a társaságból beszólt, hogy mit nézel b*zi gyerek. Ezután mondtam neki (tudom, nem kellett volna), hogy bekaphatja. Utánunk jöttek, ordibáltak velünk egyet, majd elkérte a személyimet és a lakcímkártyámat, amit persze átnyújtottam elsőre. Lefotózta a telefonjával (nem tudtam, hogy ezt megteheti) majd azt mondta fel fog jelenteni, majd abból megtanulom a leckét. Amikor kérdeztem miért, azt mondta, azért mert eldobtam a csikket. (Nem dohányzom) Nem is hittem el, hogy ez valójában megtörténik. A kérdésem az lenne, hogy ebből az ügyből mi lehet? Nem szívesen járkálnék bíróságra emiatt, akik velem voltak őket sem szeretném kitenni ennek és persze nem tudjuk bizonyítani, hogy valójában beszóltak nekünk, de nyilván ők sem,hogy eldobtam a csikket.

2020. okt. 4. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak rád akart ijeszteni, semmi se lesz.
2020. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Remélem, csak kicsit meglepett a dolog. Eddig nem volt negatív tapasztalatom velük.
2020. okt. 4. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:

A csikkért sztem helyszínen büntetnek amúgy is. Meg van ilyenekre "hivatalos" fényképezőjük, nem saját mobillal fotóznak hivatalos ügyekben...

Kötekedni akartak csak, hogy megmutassák, hogy ők valakik.. Kicsit olyan ez is, mint pár napja a rendőrség elé szaró kutyás történet...

Nem lesz semmi, nyugi.

2020. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azis egy idiota volt #3....
2020. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Feljelenthet de nem a rendőrségen, hanem a bíróságon, mivel magánvádas.

Bővebben:

[link]

2020. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!