Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem állították elő?

Miért nem állították elő?

Figyelt kérdés

Éjjel jöttem hazafelé és megállított egy cigány származású férfi, majd kért tőlem, hogy adjak neki egy ötszázast, hogy a hajnali busdzal tudjon haza menni. Ezt megtagadtam, majd fenyegetett és nyúlt a zsebembe, de védekeztem.


Kihívtam a járőröket, a srácot személyleírás alapján megtalálták két utcával később, majd mondtam a járőröknek, hogy mit cselekedett, egyik járőr odament hozzá faggatni, másik velem beszélt. Én a velem beszélőnek mondtam, hogy az érintett a btk.365 szakasz szerinti rablás kísérletét követte el, mely ugye kísérketi szakaszban maradt. Kérdezték, de hogy, melyik zsebembe akart nyúlni, mit akart kivenni stb. Válaszoltam.


A végén az történt, hogy a férfi azt mondta, hogy ilyen nem történt, én azt, hogy igen. Erre nem tudtak mit csinálni, majd el is mentek úgy, hogy elő sem állították és nekem pedig mondták, hogy "vigyázzon magára". Rendesek voltak.


Azonban egyik nyomozóval közbe facebookon -mivel ismerősöm-, beszélgettünk, elmondtam, hogy mi volt és azt mondta, hogy hibáztak a járőrök, mert ha egy rablásról megy bejelentés, akkor kimennek a rendőrök és a rendőröknek már elég annyi, hogy rablásról ment bejelentés és egy rablásnál, ha elmondom mi volt, akkor előállítják az érintettet. Kérdeztem, hogy csak bemondásra? Azt mondta a nyomozó barátom, hogy egy rablásnál ez a rendőrségnek elég, hogy előállítsák.


Akkor miért nem állították elő a férfit?


Így menjen az ember nyugodtan az utcán?!



2020. okt. 17. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Helyszínen tett vizsgálat és kihallgatások alapján,a sértettet nem érte vagyoni kár.Elmondása szerint, szóban történt a bántalmazással való fenyegetés,ami nem valósult meg.

Napi bejegyzés vége.

Ezért.

2020. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincsen neked semmiféle nyomozó ismerősöd mert mindenki egyből levágja hogy nem vagy normális levike.

Ezt mar csak azis bizonyitja hogy ha lenne, akkor nem ide irogatnád ki a fszságaidat.

Nyugi a bíróságon is kijön majd a jegyőjönyvekből hogy össze vissza hazudozol állandóan.

2020. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jegyzőkönyvek*
2020. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tekintettel arra, hogy a járőrök nem állították elő érintettet, a nyomozó ismerősöm pedig mondta, hogy egy rablásnál.a rendőrségnek elég, ha bejelentik, hogy megtámadták, elő kell állítani az érintettt személyt.


Mindenki más mondott, ezért tettem fel ide a kérdésem, hogy hogy is van ez.


Mert azért itt is vsnnak olyan emberek, akik azért jobban tudják a választ mint egy sima rendőrjàròr vagy nyomozó, mert ők csak alkalmazottak ott.

2020. okt. 17. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Hitelesen ki sem tudsz találni semmit rendesen levike. Mert ez ahogy leírtad nem rablás.

Amit te csináltál, na az az.

2020. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondja ezt a békéscsabai rendőrség meg az ügyészség, de majd a bíró eldönti, hogy megvalósítottam én ott rablást, maradjunk annyiban.
2020. okt. 17. 14:54
 7/8 A kérdező kommentje:
*vagy nem*
2020. okt. 17. 14:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Érthető,világos.

NEM történt rablás.EZ a helyszínen bebizonyosodott.

NEM történt testi sértés.EZ a helyszínen bizonyítást nyert.

...?!?...

2020. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!