Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bűncselekménynek számít a...

Bűncselekménynek számít a rendőrök sértegetése?

Figyelt kérdés
Pl. Oda megy valaki egy rendőrhöz és megmondja neki, hogy utálja

2020. nov. 1. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Igen. Verbális bántalmazás, fenyegető fellépés.

Provokációnak számít. Bűncselekmény.

2020. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ ki csinálja. Ha Fideszes politikus, akkor el van nézve, mert az államügyész is az ő emberük.
2020. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Hú hányszor voltam én már kihallgatáson és a nyomozónak mondtam, hogy nem beszélgetni jöttem, kezdje el a kihallgatást azt is törvényesen, valsmint figyelmeztettem, hogy ha ugye tanúként kihallgat, akkor jogtalan hátrány okozásért, vagy neki jogtalan előny megszerzésért, tehát ha arra törekszik, akkor a btk.305 szakasz szerinti hivatali visszaélést követi el.


Volt, aki mondta, hogy ne sértegessem, -azaz sértegetésnek vette-, közbe nem az és mondta, hogy ne oktassam ki, mert ő vezeti a kihallgatást.


Másik nyomozó máskor csak nevetett és mondta, hogy "ezt nem hiszem el".


Tehát ha engem ezért minden alkalommal megbírságoltak volna, szép is lenne...


Válasz . Nem sértegetés, ha odamondasz neki egy-két kellemetlen szót, nem büntetnek meg csak letolnak.

2020. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Micimacko67 ***** válasza:
Azt a rendőrt személyesen vagy a rendőröket általában?
2020. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendőröket általában
2020. nov. 1. 16:53
 6/8 A kérdező kommentje:
De kíváncsi vagyok a személyes sértegetésre is?
2020. nov. 1. 16:59
 7/8 Micimacko67 ***** válasza:
33%

Akinek nincs vaj a füle mögött, az nem utálja rendőröket...

Nekem például semmi bajom sincs velük, mert nem vagyok bűnöző....

2020. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Becsületsértés bűncselekmény, egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ha rendőr a sértettje, akkor közvádas.


Btk.

Becsületsértés

227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben

a) a sértett munkakörének ellátásával...

a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Magánindítvány

...

(2) A 221-228. §-ban meghatározott bűncselekmény csak magánindítványra büntethető, kivéve, ha a 227. §-ban meghatározott bűncselekményt rendvédelmi szerv tagjának sérelmére követik el.

...

2020. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!