Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Titeket igazoltattak már a...

Titeket igazoltattak már a kijárási korlátozások megsértése miatt?

Figyelt kérdés

Tegnap este 11-kor itt a faluban belefutottam egy ellenőrzésbe. Csak szondáztattak, papírjaimat sem kérték. :D Miután nem színeződött el, elköszöntünk egymástól. Mondjuk rajtam kívül (és a rendőrökön) senki sem volt az utcán.


Amúgy nálunk ez az éjszakai közúti ellenőrzés teljesen szokásos, szinte mindig fennakad egy-két ittas sofőr.



2020. nov. 17. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mi nem színeződött el? Analóg szondát nem használnak már vagy 30-40 éve. Esélyesen kamurendőr szopatott. Nem tűnt el semmi a zsebeidből?
2020. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, a helyes válasz az, hogy nem mutatott pozitív értéket. De sokan arra is ezt a szót használják, hogy elszíneződik vagy nem. Ez már korrekt digitális kütyü volt.
2020. nov. 17. 10:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem most nem, de még tavasszal igen. Akkor figyelmeztetéssel megúsztam, ültem egy padon itt a helyi parkban. Akkor mondta a rendőr, hogy most megúszom ennyivel, de legközelebb ez 20 ezer lesz. Egyik ismerősömet viszont tegnap. Futott este 22 óra körül. Rendőr kikérdezte, hogy mi járatban, ő meg mondta, hogy a szokásos esti futást csinálja. Annyit mondott a rendőr, hogy lényeg, hogy nem alapos indok nélkül használja a közterületet, de azért érjen haza minél előbb. És elköszöntek. (Ez most akkor szóbeli figyelmeztetés végül is?)


Szóval amit ÉN tapasztalok, az szerint nem eszik olyan forrón azt a bizonyos kását. Én tavasszal nagyobb szigort tapasztaltam.

2020. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk itt a foutcan egy automata geppuska van rendszeresítve, fotocella uzemelteti es 1m-es magassagban mindent szetlo :))) Nem is meri senki megszegni a korlátozást! :D
2020. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem. De én amúgy sem hordok iratokat, tehát igazoltatni nem tud, csak megkérdezni.
2020. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tavasszal sem.
2020. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem, de engem nem érdekel a kijárási tilalom. MEGYEK, ahogy eddig.


Megyek a Debreceni Egyetemre, aztán egy kör 10,10y buszozás aztán villamosozok 1-1 kört, majd a 46E-vel hazamegyek, 23.55-kor szoktam hazaérni.


Ha igazoltatnak állok eléjük, hisz a rendőrök elől nem szabad elszalnadni.


Van "papírom" nem is egy.

2020. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

5-ös gondolom ez nem komoly, mert jogszabályban foglalt kötelezettség az iratokat közterületen magunknál tartani.

Ha nem tartod magadnál és bevisznek (mert bevihetnek!) akkor fog jönni még egy borsos bírság is

"Személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességek megszegése szabálysértés" miatt. Igen, a törvény szerint az is szabálysértés, ha papírok nélkül leugrasz az éjjel-nappaliba.

2020. nov. 17. 12:44
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megyek is dolgozni és mint mondtam, keress egy jó szakembert, pszichológust, mert szükséged van rá.
2020. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, 500 fős kis falu, itt lehet nyugodtan este is közlekedni.
2020. nov. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!