Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleges hivatalos személy...

Tényleges hivatalos személy elleni erőszakért mit lehet kapni?

Figyelt kérdés

Ma hallottam, hogy az este egy férfi ácsorgott a főtéren és igazoltatták a rendőrök, hogy mit keres késő este az utcán, kijárási tilalom van. Ezt a gyerek sérelmezte, nem volt hajlandó együttműködni és megbirságolták. Ráadásul elcsattant egy ütés, ezért megbilincselve bevitték és fogdára tették, még ma délután jöhetett ki. 18 órát volt őrízetben.

Most nem lennék a helyében, mert feljelentették a járőrök szabálysértése miatt, mert indokolatlanul volt kint a téren kijárási tilalom idején+büntetőeljárás indult ellene hivatalos személy elleni erőszak miatt. Amúgy ivott is.


Kiderűlt, hogy az érintett fiatalembert ismerem. A vasútnál forgalmista.


Már, ha igaz a szitu, én is csak hallottam.


Az oké, hogy a tilalom megszegéséért pénzbírságot kap, de vajon mit kap majd a bíróságtól, ha ezért bűnösnek találja a bíróság hivatalos személy elleni erőszakŕt?



2020. nov. 21. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Rendőrállam van ha ilyenért bevisznek valakit. Gondolom kap 1 év felfüggit aztán ennyi. Bátyám megvert egy buszsofőrt, nagyon, kitépte a buszból olyat rúgott rá a gyaszra h sírt aztán 2 év felfüggesztett lett meg 200 ezer forint bírság amit nem fog kifizetni.
2020. nov. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-5 év a hivatalos papíron, csoportosnál 5-10 év.

Gyakorlatban mennyit szoktak ebből, nem tudom.

2020. nov. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Pont annyit mint te fogsz a rablásodért levike.
2020. nov. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos előfordul az ilyen.

Nyár eleje környékén egy biciklis nőt állítottak meg Budapesten, mert átment a piroson, ezért a két rendőr megbírságolta, az egyiket nem tudom már hol megrúgta a nő. A sajtóba nagy port kavart, biztos olvastátok.

Ezt a nőt is külön a szabálysértés kiszabáss mellett, meggyanusították hivatslos személy elleni erőszakért is. Emlékszem. Olvastam.

2020. nov. 22. 02:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem eleget.
2020. nov. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem buntetett eloeletu akkor biztos hogy felfuggesztettet kap.
2020. nov. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!