Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan történik mikor a...

Hogyan történik mikor a vámosok a határon szétkapják valakinek a járművét?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mesélte, hogy a vámosok a svájci határ közelében megállították, hogy átvizsgálják az autóját. Román rendszámú személyautóval volt. Állítása szerint kipakoltatták a csomagjait, tüzetesen átnéztek mindent, de nem találtak semmi illegálisat. Ez idáig rendben is volna. Utána viszont felszólították, hogy szedje le az ajtókárpitokat, szedje ki a hangszórókat, valamint a műszerfal és a középkonzol alsó burkolatát. Segítségként adtak neki csavarhúzót. A csávónak sikerült letörni néhány összepattintható tartóelemet a műanyag részekről, így nem is tudta rendesen összerakni utána. Miután nem találtak semmit, további jó utat kívántak neki és elbúcsúztak. A sztori valóságtartalmát nem tudom megítélni, szerencsére nem velem történt. Elsőre nekem kicsit hihetetlennek tűnt. Elsősorban azoknak a véleménye érdekelne, akik átéltek már hasonló átvizsgálást. Ez valóban így működik? Ti mit csináltatok volna egy ilyen helyzetben? Én megmondtam volna nekik, hogy ha akarják szedjék szét maguk, mag aztán lehetőleg rakják is össze. Vagy valóban a sofőr dolga összerakni amit szétbarmoltak?

2020. nov. 23. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Svájci átkelő szigorúbb..

Szerintem szagolt valamit a kutya.. Ja és nem te szeded szét hanem ők.

2020. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, és össze is rakják utána ha minden rendben?
2020. nov. 25. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondom külföldi jogszabályokkal nem vagyok tisztában, ennek több oka is van. Egyrészt nem minden országban ugyan az az eljárás mint idehaza.. Lásd büntetés végrehajtás.
2020. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2020. nov. 25. 20:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem szétkaptak párszor a Balkánon. Így működik nagyjából, de inkább ők szokták szétszedni és összerakni, és nekik sem szokott sikerülni :) ők is el szoktak törni pár műanyagot.


Szóval ez simán lehetett jogszerű.

2020. dec. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!