Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha két ügyvéd lesz ott,...

Ha két ügyvéd lesz ott, kihallgatáson akkor maradhat a meghatalmazott?

Figyelt kérdés

Tegnap kihallgattak gynusitottként, és a nyomozó mondta, hogy kívánok-e védőt meghatalmazni, mert ha nem, akkor kötelező kirendelni. Azért, -állítása szerint- ,mert a betegségem miatt. Lesz még egy folytatólagos kihallgatás és akkorára odahívja a kirendelt védőt, ha viszont meghatalmazott védővel megyek kihallgatásra, szóljak, mert akkor nem hívja oda.


Ma beszéltem egy ügyvéddel, aki fiatal rátermett gyorsbeszédű, talpraesett és lefixáltam 50 ezerért eljön a kihallgatásra. Muszáj fizetnem, ha bajban vagyok. Ha meglesz az időlont megyek kifizetem és aztán együtt megyünk.


Azonban én úgy gondolom, hogy nem szólnék, nem vagyok köteles, jogszabályba nem ütközik, ha mégsem szólok, mert nehéz elérni a nyomozót, vagy bent van az irodába, vagy nincs, vagy terepen van, sokszor fel se veszi egyből.

Majd, ha ő odahívta, gondoskodjon az elküldéséről.


Azonban, ha odamegyek a fizetett ügyvédemmel és ott lesz a kirendelt is, akkor ragaszkodhatok ahhoz, hogy a meghatalmazott legyen ott kihallgatásom alatt?


Találkozik a két ügyvéd, még lehet ismerik is egymást.


Ilyenkor mi szokott lenni? A meghatalmazottat nem küldik el?



2020. nov. 24. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
A kirendet védő egy óráját bűnügyi költségként elszámolják és te fizeted levike.
2020. nov. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Majd, ha jogerősen elítélnek.
2020. nov. 24. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!