Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Zsaruellátó Facebook oldalon...

A Zsaruellátó Facebook oldalon publikált rendőrségi állapot jelentések nem ösztönzik a bűnözöket bűnözésre?

Figyelt kérdés
Kevés fizeted, hiányos létszám, ezek nem olyan információk amelyek kiszolgáltatottá teszik az intézményt és a civileket? Nem okoskodni szeretnék, sem elnyomni a szervet és tagjait, csak szerintem néha napján a problémák megosztása egyenlő azzal, hogy megmutassuk gyenge pontjainkat. Én egyébként teljesen megértem, hogy valóban bajok voltak, vannak Magyarországon, és ezen belül a rendvédelmi szerveknél is, nem kis ideje, nem kis bajok, csak szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a nyomorban most (majdnem) mindenki egyenlő Magyarországon a járvány miatt, és picit furcsállom hogy erről szó van, pláne ebben a válságos helyzetben.

2020. dec. 25. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemhiszem, mert ugyanakkor a sok olyan hír hogy "rövid időn belül elfogták" viszont nem éppen ösztönzi a bánözőket.
2020. dec. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ez így. Ahova kell, tudnak embert küldeni. Nyilván az emberhiány a legkevésbé esszenciálisabbnak mondható helyzetekben nyilvánul meg. Mindentől függetlenül szerintem Magyarország rendőrei jól teljesítenek.
2020. dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
A létszámhiány és a kevés fizu miatti stressz miatt pl. tegnap a sünök szarrá lőttek egy bűnözőt, az ilyen esetek azért visszafogják a bűnözést :)
2020. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
3-aska, ne terjeszt a butaságod. Nem azért lőtték szarra, mert stresszesek voltak, hanem mert életveszélyben volt közülük valaki, a bűnöző pedig gyilkos szándékkal folytatta volna a támadását, egy késsel a kezébe. Mit kellett volna tenni a hölgynek? Lead egy golyót, és? Ugyan úgy folytatta volna a támadást az elkövető... Lehet hitegetni magunkat, hogy a rendőrök így rosszak meg úgy, de valójában csak a munkájukat végzik és az életüket kockáztatják.
2020. dec. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

A körülmények a zászlós és tiszthelyettes állományt "ösztönzi" leszerelésre. A rendőrséget irányító kormány történelmi tettet hajtott végre, ilyen nem fordult elő se Horthy, de Rákosi és Kádár idejében sem.

A Fidesz-kormány rendeletileg tiltotta be a rendőrök lemondását a hivatásos jogviszonyukról. Azonnali menekülésüket jelenti a rendőröknek ez a kilépési forma, ami se elöljárói, se parancsnoki ráhatással nem akadályozható meg, és a leszerelés ideje azonnali.

Ez a tiltó rendelkezés azt jelenti, hogy a magyar rendőrség (és csendőrég) történelmében most először fordult elő, hogy rendeletileg kell megakadályozni a távozási szándékot.

2020. dec. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. dec. 26. 07:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 Háború esetén a katonák sem szerelhetnek le.

A veszélygelyzet fennállása alatt nem szerelhetnek le a rendőrök.

Ha csak a mostani kormányra akarod kenni a szart, és azt reméled, hogy más vezetés alatt pozitívan cáltozna a helyzet, akkor óriásit tévedsz sajnos!

Minimum 30 éve folyik a rendőrség szándékos leépítése. Ez idő alatt az ÖSSZES mai politikus rábólintott erre. Vajon mi lehet ennek az oka? Hmmm....

A Zsaruellátón azzal nincs baj szerintem, ha a fizetésről írnak. Talán még a létszámhiány sem baj, ha beszédtéma, legalább a civilek nem ringatják magukat tévképzetekbe.

Az már nagyobb baj, amikor szakmai vitákba mennek bele ott a nyílt fórumon, vagy egymás torkának esnek a tesók.

Ott a fórumon nagyon sok olyan ember olvassa a kommenteket, akinek nem jók a szándékai. Nem kellene a malmukra hajtani a vizet.

A civil szakmai kérdésekbe ne szóljon bele, ne vitatkozzon. Ott vannak a jogszabályok, ami alapján a rendőrség működik. Arról kell tájékoztatni a civilt, nem vitázni vele.

Ha a jogszabállyal van gond, és szakmai vita lenne, azt zárt fórumon tessék előadni!

A civilnek az nyújt biztonságérzetet, ha összetartást, szakmai felkészültséget tapasztal a rendőrség részéről. Egy szakmai civakodás ezen a megítélésen nagyon sokat ront!

2020. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!