Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozó ügyvéd jelenlétében...

A nyomozó ügyvéd jelenlétében miért nem kapcsoltatta ki a telefonom?

Figyelt kérdés

Van egy ügy és abban még tavaly februárba tanúként voltam kihallgatáson.

A nyomozó, akkor mondta, hogy "A telefonját kapcsolja ki." Még nézte is, hogy a piros kikapcsoló ikonra koppintok-e. De még jegyzőkönyvbe is beleírta, hogy "Elmondom, hogy tudomásul vettem, hogy bármiféle elektronikai eszközzel, ha hangfelvételt készítek, azt jogosulatlanul felhasználom, bűncselekmény, melyet a törvény büntetni rendel. Elmondom, hogy ilyen technikai eszköz nincs nálam, a telefonom kikapcsolt állapotban van." Ezt most a tanúvallomásomból olvastam vissza.


Ugyan ez ügyben tavaly novemberben már gyanúsítottként lettem kihallgatva, akkor is ki kellett kapcsolni, de akkor nem jegyzőkönyvezte le.


Egy hétre rá folytatólagos gysnusítotti kihsllgatáson voltam meghatalmazott ügyvéd jelenlétében és a nyomozó nem mondta, hogy kapcsoljam ki a telefont, pedig látta, hogy elővettem és megnéztem az időt.


Miért nem kapcsoltatta ki ügyvéd jelenlétében?

Szégyellte mondani esetleg?


Nyugodtan mondhatta volna ügyvéd jelenlétében is, ha az a szabály, hogy ki kelkene kapcsolni.



2021. jan. 11. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért nem kapcsoltatta ki mert az ügyvéded úgy is ott volt veled.

Mivel jegyzőkönyvbe mondta hogy kikapcsoltatta veled a telefonodat korábban, teljesen nyilvánvaló hogy szabályosan járt el akkor. Utána meg nem volt fontos éppen az ügyvéd jelenléte miatt.

2021. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Levike sziaa!
2021. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!