Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megbüntethet a rendőr?

Megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

Jövő héten műtétre megyek vidékről Budapestre. Egy órás lesz csak az egész és jöhetek is haza, de mivel nekem nincs jogosítványom ezért bátyám visz fel kocsival. Tömegközlekedéssel nem tudom megoldani a fel utazást mert a lábamat műtik. Ha 8 után még úton leszünk haza és megállít a rendőr meg fog büntetni? Biztosan lesz orvosi papírom de félek hogy mit mondanak majd.

Volt valaki hasonló helyzetben?



2021. jan. 15. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Igen, meg fognak büntetni. A kijárási korlátozással kapcsolatban nincs ilyen szociális alapú mérlegelés.
2021. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Az a baj, hogy a bátyádat megbüntethetik.

Én a helyedben betegszállító autóval hozatnám haza magamat. Akkor is, ha több órát kell várni rá.

2021. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Megmutatod a kórházi zárójelentést, esetleg a kórházból kérsz egy igazolást, hogy most engednek el, dátummal, pontos idővel, az attól számított időt, hogy onnan hazaérjetek, meg kiszámoltatod a rendőrrel. Nem kell izgulni!Mégis hogy oldanátok meg?
2021. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy hány órakor lesz a műtét?

Hány óra a hazaút?

Kizártnak tartom, hogy du.4-ig ne engedjenek haza. 4 óra alatt autóval Bp-ről szinte bárhova haza lehet érni (ha nem lesz jég az utakon).

2021. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy tudom,amennyiben orvoshoz mentél (ott lesz az ambuláns lapod) nem büntetnek. De lehet csak a rendőr jóindulatán múlik. Férjem rendőr,ő ezért biztos nem büntetne meg. Ráadásul meg sem állítanak minden autót.. nincs annyi rendőr,hogy mindenkit megállítsanak,megkérdezni hol jártak..
2021. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a lakhelyem és Budapest között 120.km-er van. A kedves segítő szándékú válaszokat köszönöm, ment a zöld kéz. Talán a legjobb ha tényleg kérek igazolást és próba szerencse. Puszi nektek! ❤️
2021. jan. 15. 11:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy legalább most már tudjátok, hogy a covid miatt nincs minden műtét letiltva, magán úton sokféle vizsgálatot/műtétet el lehet végeztetni. Akár legyen szó egy vérvételről akár egy nőgyógyászról.
2021. jan. 15. 12:03
 8/9 A kérdező kommentje:
16:40-re van idopontom, sajnos valamiert torlodik a hozza szolasom amit irtam.
2021. jan. 15. 12:11
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy 5-ös mondja! Ez a rendőröknek sem buli.

Egy rendőrnek pár év szolgálat után lesz egy megérzése, hogy kit kell megállítani, kit kell igazoltatni. Pl így kapják el azt, aki pl drogot rejteget a zsebben az utcán.


Napi 300-400 intézkedés a kijárási tilalom miatt? Napi 1500-3000 lenne a reális, amúgy.

2021. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!