Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrnek volt igaza?

A rendőrnek volt igaza?

Figyelt kérdés

Lefutottam a szeméttel, ott van a házunk előtt kb. 10 méterre a kuka, nem húztam maszkot, eszembe sem volt. Pechemre balról pont két rendőr jött, gyors megfordultam, hogy már megyek is vissza, biztos látták, hogy csak a szemetet vittem le, de megállítottak. Mondták, hogy ugye tudom, hogy közterületen kötelező a maszk, bla bla, és hogy ezért meg is büntethetne.. Szépen válaszoltam, hogy igen, de csak a szeméttel futottam le, kb. 15 másodperces procedúra az egész, és elfelejtettem, és már vissza is mentem volna, ha nem állítanak meg. Erre gúnyosan az egyik megjegyzi, hogy bezzeg a műkörmeit meg a szempillát nem felejti el fölrakni indulás előtt. Nem is tudtam mit mondani erre, max csak olyat, ami sértő lett volna, de szerintem ez nem volt szép tőle. Oké, büntessen meg akkor ha annyira akar, jogos, mert én hibáztam, még akkor is ha tényleg csak a szeméttel szaladtam le, de ne sértegessen, meg megalázzon, mert egy rendőrtől nem ezt várná az ember. Aztán végül elengedtek, de azt mondták kövinek nem fogadnak el semmilyen kifogást. De akkor is úgy érzem, hogy csak a hatalmukkal akartak visszaélni, és kicsit fölényeskedni, mert én voltam a sz_rabb helyzetben. Vagy csak én veszem ezt nagyon a szívemre? Titeket nem zavart volna?

L/24



2021. jan. 16. 10:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

A hatalommal visszaélés egészen mást jelent, és remélem hogy egyiköünk sem fogja átélni mi is az.

Egyébként nem feltétlen bűntethetnek ezért.

2021. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy tipikus olyan eset, hogy igaza is van a rendőrnek, meg nem is. Ennél nagyobb vétség lett volna, ha eldobsz egy üres gumicukros zacskót az utcán, és talán azért még nem is büntetnének meg, mert leszarnák. A rendőrnek nem csak az a dolga, hogy védje a rendet, hanem empatikusnak, segítőkésznek kell maradnia a civilekkel szemben. Na ez nem valósult meg itt. Igen, megbüntethetne jogosan, de megsúgom, ha meg akart volna büntetni, meg tette volna már rég. Jókat röhögök (persze csak magamban) amikor valaki elsüti ezt a "megtehetném, de nem teszem" szöveget, lehet ez akár tanár, rendőr, ellenőr, bárki. Ez szimpla konfliktusteremtő magatartás volt a részéről. Ha ez ennyiben maradt volna, akkor gondolom te se foglalkoztál volna velük. Rendőrök, akiket persze tisztelünk, de okkal kerüljük is őket. Ugyanis például egy tanárnál, vagy egy főnöknél még ki lehet térni az ütőkártyája elől (amit a szerepköre ad neki) némi szép beszéddel és meggyőzőképességgel. A rendőrnél ezt nem lehet megtenni, szinte teljesen rajta múlik a közte és a civil közt lefolyó párbeszéd végkifejlete (kivéve ha a civil nincs tisztában a két fél jogaival és jogtalanul nekimegy a rendőrnek). Tiszteljük a rendőröket, mert sokan végzik becsülettel a munkájukat, de ezzel együtt tegyünk is meg mindent, hogy ne kelljen velük foglalkozni. Ez a szomorú igazság. Sajnos ezt az esetet nem kerülhetted el, szerintem semennyire nem vagy hibás. És talán a rendőr se addig a percig, amíg nem kezdett el személyeskedni veled. Amikor szóba hozta a műkörmeid, azzal együtt kiesett a hivatali szerepköréből és megmutatta a rendőri egyenruha alatti valódi embert. Gusztustalan húzás volt a részéről, ilyet egy rendőr nem tehet. De ahogy előbb írtam, amikor ezt elkezdte az irányodba, akkor esett ki a rendőri szerepéből. Amikor még benne volt a szerepkörében, akkor még igaza volt, és addig is maradt rendőr, de utána már fordult a kocka. Lényeg röviden, hogy rendőrként igaza volt, aki lehetett volna empatikusabb, de a személyeskedés után, a rendőrruhából kibújt embernek már nem. De különben aki személyeskedik, annak már semmi esetre se lehet igaza.
2021. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
19%
Jogosan büntettek volna meg, egy rendőrnek nem méltányosnak kell lennie, hanem elfogulatlannak. Az emberek többsége hatalmas nagy seggfej, és most éppen olyan seggfejjel találkoztál, aki éppen feletted áll. De ezt már megszokhattad volna, a tanárok nagyrésze is szerette szivatni a diákjait csak úgy, ha éppen nem készült vagy rosszul állt a haja. Ez egy emberi tulajdonság, és amíg nem kell testkamerát viselniük a rendőröknek, addig ez így is marad.
2021. jan. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem biztos, hogy kitaláció. A "Normális életet akarunk!"-Facebook-coportban is mesélte valaki kb. 2 hónapja, hogy azért megbüntették, mert lement maszk nélkül a ház elé átvenni egy csomagot, amit rendelt.
2021. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
65%

10


Arra lennék kíváncsi, hogy ha nem lenne náluk a gumibot, a pisztoly meg a jelvény, akkor is be mernének-e ugatni a civileknek...

Inkább az a szánalmas, aki azt hiszi, hogy az egyenruha mögé bújva bármit megengedhet magának.

2021. jan. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is úgy gondolom ezt a személyeskedést nem engedhették volna meg maguknak. Mondom, nem a büntetéssel lett volna baj, bár arról is meg van a véleményem, hanem a stílussal.
2021. jan. 16. 12:05
 7/28 anonim ***** válasza:
80%

Örökzöld: [link]

:)

2021. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%
#7 már el is felejtettem, köszi hogy emlékeztettél rá :D
2021. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%

Te jó ég, mindig azon parázom, hogy ha este 8 után jut eszembe kitolni a kukát és meglát a rendőr, mi lesz..


Ezek szerint nem csak beképzelt a félelem...

2021. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon szép esti mese volt! El is álmosodtam tőle.
2021. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!