Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy nem a lakcímén lakó...

Egy nem a lakcímén lakó tanút, hogy értesítenek, hogy be kéne menni kihallgatásra?

Figyelt kérdés

Én egy ügyben terhelt vagyok és egy 2019 nyári este miatt felhívott nemrég a nyomozó, hogy az én egyik állítólagos barátomat akinek megállapították a lakcímét, ki akarja hallgatni tanúként, 2× ment ki az idézés és visszament, nem kereste.


Közöltem a nyomozóval, hogy tisztában vagyok, hogy kiről beszél, barátom ez igaz, azonban egy évben háromszor, ha találkozunk, mert Kecskeméten lakik a barátnőjével és ott dolgozik helyben, ritkán jön haza. Azt mindta a nyomozó, hogy nincs bejegyezve Kecskeméten tartózkodási hely csak egy debreceni lakcím.


Arra kért a nyomozó, hogy adjam meg a telefonszámát, mert nyilván tudom.

Őszinte voltam, mondhattam volna, hogy nem tudom, de igen tudom, azt mondtam, azonban közöltem vele, hogy nem mondom el mert, hogy mivel terhelt pozícióba vagyok, nem vagyok köteles bármit mondani, akár semmit nem mondok, csak annyi a kikötés, hogy hatóság előtt mást nem vádolhatok.


Azt monda akkor nem mondom el rendben van, elfogadta.

Azt is kérdezte, hogy tisztába vagyok -e azzal, hogy a barátom is többszőr volt büntetve, erre sem válaszoltam.


Majd elköszönt.


Tekintettel arra, hogy terhelt vslagyok, nem gond, ha nem mondok semmit, minden szót megtagadhatok, csak mást nem vádolhatok bűncselekménnyel hamisan. Valahol a Be.törvényben is ott van, de kívűlről nem tudom most.


Mivel a barátom nem lakik a lakcímén, hogy értesítik, hogy be kéne menni kihallgatásra?


Csak azért kérdezem, mert tanúkihsllgatásról van szó, nem gyanuditotti.



2021. jan. 25. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Majd leirja egy jelentésben és a nyomozati anyag része lesz. Szép volt levike.
2021. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elővezettetik, aminek majd fizeti a költségeit. Elmennek érte személyesen, aztán a család majd megmondja, hogy hol keressék. Vagy körözni kezdik, ha nem járnak így se sikerrel.
2021. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én ebben nem vagyok kompetens.

Egy tíz perc alatt ki tudja a rendőrség deríteni a telefonszámát, ha akarja.

2021. jan. 25. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Te teljesen hulye vagy levike.

Mondom, a nyomozati anyagban nyoma lesz, hogy te az együttműködés legaprobb jelét sem mutatod. Kapsz te azért a sátorkivágásért.

2021. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy benne lesz a nyomozati anyagba, de az a jelentés, inkább hivalalos feljegyzés nem használható fel bizonyítékként.


A nem együttműködés, nem bizonyíték.


Kész. sussz-passz.

2021. jan. 25. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Jolvan levike higyjed csak ezt. Nyilván nem bizonyíték kell már mert az megvan.
2021. jan. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valszeg azt hiszik, hogy a barátom is ott volt, aki biztosította a helyszínt, figyelt, hogy végre tudjam hajtani a bűncslekmény elkövetését.


Viszont csak ezt hihetik, NEM IGAZ.


Messengeren beszéltem ma barátommal, azt mondta, hogy adjam meg a nyomozónak a tel számát, mert hadd érje el, hadd menjen be, mert érdekelné miről van szó. Úgyis beidézik kukutyinból is.


Szóval holnap felhívom a nyomozót és a barátom hozzájárulásával megadom a számát, aztán mosom kezeim, annyit beszélnek a nyomozó meg a barátom meg arról amiről akarnak.

2021. jan. 25. 23:24
 8/8 A kérdező kommentje:
Mert, hogy a nyomozó délelőtt hívott én pedig délután írtam a barátomnak, hogy keresi a rendőrség, de csak mint tanút.
2021. jan. 25. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!