Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tudok tenni, ha a rendőrsé...

Mit tudok tenni, ha a rendőrség nem csinált semmit?

Figyelt kérdés

A szomszédom, egy 20 éves gyerek, aki a szüleitől kapta a házat, se nem dolgozik, se nem tanul, de akkora a pofája, hogy a fél utcában alig fér el... Régen jóban voltunk, de aztán megromlott a viszonyunk, mert hangosan buliztak a haverjaikkal, ha grilleztek átjött a füst, és pont a hálószobámba ment be, illetve ha elment otthonról, a kutyája ugatott egész nap, mert megnevelni már nem volt képes. Én ezekért szóltam, de tök normális hangnemben, hogy picit csöndesebben legyenek a haverjaikkal, meg a kutyával csináljon valamit, mert ugat egész nap, ami neki nem tetszett, ezen besértődött és így indult a balhé. Legutóbb azért ment a vita, mert a haverjai úgy álltak be a ház elé, hogy az autójuk belógott az én kijárómra, és nem tudtam kiállni az autómmal. Szóltam nekik, arébb is mentek. Aztán pár óra múlva beszól, hogy nem is mentem sehova, akkor minek zavart, hogy ott áll az autó? Mondtam azért, mert ha el akartam volna menni, nem tudtam volna kiállni. Ők meg ezt direkt cseszegetésnek vették, hogy azért szóltam. Na ezek voltak az előzmények. Ami miatt rendőrt hívtam, az a következő volt. Egyik nap a haverjai mentek el, az autóm kint állt a kapu előtt, és direkt lefékeztek előtte, jól megjáratták a motort, úgy, hogy a kerekek forogtak, és az apró kavicsokkal teli port (mert nem beton van, hanem kavicsos út) fölverték az autómra. Kinéztem hogy mi ez a hang, akkor láttam. Aztán tovább is hajtottak. Kimentem megnézni az autót, akkor láttam, hogy bizony a kavicsok fölsértették. Nem nagyon, de apró fölverődések lettek rajta, amiről TUDOM, hogy előtte nem volt ott!! Szóltam a szomszédnak, hogy ez most mire volt jó, azt mondta ő nem tud semmiről, majd velük (a haverjaival) beszéljem meg. Kihívtam a rendőrséget. Kijött, megállapították, hogy friss a sérülés, ő is megkérdezte a szomszédot, de ő tagadta, hogy szándékos lett volna, meg nem is ő ült az autóban. Másnap megint kijött ugyanez a rendőr, mikor ott voltak a haverjai is, és összehívott minket, hogy akkor beszéljük meg mi is történt. A fiúk persze tagadták, hogy szándékos lett volna, én bizonyítani nem tudtam, így a rendőr annyit volt képes mondani, egyezzünk meg valahogy, mert bíroságra ezért felesleges menni, évekig elhúzódhat a semmiért kb. Mondtam jó, állják a javítást, és rendben vagyunk. De nem vállalták természetesen.... Aztán mikor elment a rendőr, csak röhögtek. És ahogy mentek be a házba, még hallottam hogy a szomszédom kérdezi tőlük, hogy ezt most miért kellett, és azok akkor is csak röhögtek és azt mondták rám, hogy b_szatlan k_rva vagyok, az a bajom, ők nem csináltak semmit.

Na kérdem én, ilyenkor mit tudok tenni? Szándékosan kárt okoztak, ugyan bizonyítani nem tudom, de egyértelmű, és TUDOM, de a rendőrség nem tud mit tenni. Most javíttassam meg, ők meg röhögjenek rajtam, hogy az ő károkozásukat én fizetem ki? Rendben van ez így? Mit tudok tenni? Nyeljem le ezt a békát, és törődjek bele? Ti mit tennétek?

N/26



2021. febr. 1. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Szúrd ki a kerekeiket, ha ott vannak. Azt sem lehet bizonyítani.
2021. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni


nem kellett volna szólnod amikor nem volt rá igazán nyomós okod, sajnos ez lett a vége

2021. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de amiket itt leírtál (a kavicsfelverés kivételével) mind előforduló jelenség egy kertes övezetben. Valahol mindig ugat egy kutya, és a szél is hoz füstöt.

Ne baszlasd már őket, vagy tényleg unatkozol?

2021. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, ez itt a Gyakori, itt mindig a trógernek adnak igazat.
2021. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oké, a füst tényleg egyéni szoc probléma, de amiatt nem is szóltam. Azt csak itt hoztam föl példának. Ami miatt szóltam, az a hangos bulizás (még kovid előtt inkább, bár ez a két haverja kb. ott lakik nála, mindig itt vannak, azért szoktak hangoskodni, meg láttam, hogy volt mikor jöttek még csajok is, hát pont azon gondolkodtam vajon vannak-e már 10-en...), zenebömböltetés, este, mikor más aludni szeretne, mert másnap dolgozni menne. Legyünk már ennyire tekintettel egymásra. A kutyát meg meg kell nevelni, mert ez szeparációs stressz miatt van, hogy ugat feszt, amint elmegy otthonról. Nem kellemes egész nap ezt hallgatni, elhihetitek. Nem arról van szó, hogy ugat 3 percig meg meglátott valami.
2021. febr. 1. 17:59
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Az autó miatt feljelentést tudsz tenni, a hang miatt pedig a jegyzőnek tudsz szólni.


Amúgy javaslom hogy ne csinálj semmit mert még önbíráskodás miatt téged fognak elmeszelni.


(Csak érdekel, tényleg b_szatlan vagy?:D Mert ha ezt a szomszédok így ismeretlenül eltalálták akkor lehet van benne valami...)

2021. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincs párom, de ez nem ide tartozik szerintem. A partner hiánya nincs kihatással a mindennapjaimra.
2021. febr. 1. 18:05
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

Dehogy nincs. Innen látszik. Semmit nem tettek ezek az ártalmatlan fiatalok.

Ha elakartál VOLNA menni nem tudtál VOLNA ? Ugyan kérlek, nevetséges vagy.

2021. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Fsms ***** válasza:
94%
Szerelj fel egy 8k vcr kamera rendszert. az ilyen gondokat megoldja. 4tb harddisk 2 hétig minden megvan. Az első felvett sikerük után átgondolják .
2021. febr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudtál volna elmenni? Szóltál, álltak is odébb. Tehát de, el tudál volna menni... ha akartál volna.

Nagyon unatkozol.

Ha én sütök a kerben, akkor is száll a füstje, a szomszéd mit csinál? Amit én ilyenkor fordított helyzetben: Megkérdezi, hogy mi lesz a kaja, meg, hogy adjon-e át pár sört? :)

2021. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!