Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentett a rendőr vagy...

Feljelentett a rendőr vagy csak azt a látszatot kelti?

Figyelt kérdés

Tegnap este Valentin nap alkalmából a páromnál este 10-ig voltam, majd indultam gyalogosan a buszhoz. A buszmegállóhoz nem messze szólt két rendőr, köszöntek ki se szálltak csak az ablakhoz odahívtak. Munkáltatói igazolást kértek, de nincs, mert csak reggel 8-tól du. fél 4-ig dolgozom, nem adtak.

Azt mondták, hogy megsértettem egy szabályt, mert este 8 után kint tartózkodom, válasszak, vagy elfogadom a helyszíni birságot vagy, ha nem, akkor feljelentenek. Kétszer kértem meg őket, hogy nem csoportosultam, széoen a buszomhoz mentem, nem-e lehetne eltekinteni ettől. Ezután ismételten megkérdeztem, az volt a válaszuk, hogy három hónap alatt nagyon sokszor tv,rádió, net hangsúlyozza, nem tegnap kezdődött, nem is 8 óra 10 perc van, hanem este 10 óra múlt, nem tekintenek el. Ismételten kérdezték, elfogadom-e a helyszínit, kérdeztem, az mennyi lenne, azt mondták, mert rendes embernek látszok ezért 10 ezer forint amit 30 napon belűl be kell fizetni. Erre mondtam, hogy nem fogadom el. Azt mondták, hogy rendben, akkor feljelentenek, mondtam, rendben. Majd a szabálysértési hatóság küld levelet. El sem kérték az irataim, kérdezték a nevem, születési időm, személyiszámom és az okostelefonján mutatta, hogy ott vagyok, ugyan az a fotóm mint a személyimen. Ilyet még nem is hallottam, hogy nem kérték el az iatokat. Aztán elköszöntek, úgy hogy kérdezték, mikor megy a busz, mondtam 22.20, mondták, hogy akkor siessek, 23.16 van. Mentem is, mondták menjek haza.


Feljelentettek vagy csak azt a látszatot keltették? Mert semmi iratot nem kértek és semmi teendő nem volt, semmi aláírás. Gyanús.



2021. febr. 15. 16:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus szabálysértési eljárás: Megkérdezi a rendőr, hogy elismered a szabálysértést és helyszíni bírság, vagy nem ismered el, és feljelentést tesz. Ebben az esetben viszont teljesen egyértelmű a helyzet, este 8 után kijárása tilalom van, neked meg este 10-kor kapták el a frakkodat, így nem volt értelme annak, hogy nem ismered el, csak magadat szopatod vele. A 10ezernél jóval nagyobb összegű bírságra számíthatsz most.
2021. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabbul fogsz járni... Mit tudsz mondani majd? Miért neked volt igazad? Ez nem volt jó ötlet. Majd ird meg mennyi lett a vège, komolyan érdekel
2021. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Miért kérted, hogy jelentsenek fel?

Persze igazából tudom, azért mert 0 fogalmad volt arról, hogy ez mit jelent, csak játszottad a fa.zagyereket.

2021. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentettek.


Egyébként a személyi konkrétan már régóta nem kell.


Ritka, ha egy kőrözött bűnöző betanulja valakinek az összes személyi adatát. (bár volt már rá példa)


-név

-születési dátum

-lakcím

-anyja neve


Ha ezek közül csak egy is nem passzolt régebben, azt már vitték is be.

Persze manapság már okostelefon vagy tablet intézi, képpel.

2021. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez mese habbal szerintem, de igen, ez is igazoltatásnak minősül.
2021. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Nem kell a személyi.

Vemondás alapján azonosítottak.... korábbi válaszoló említette, és ott az igazság.

Ne aggódj, feljelentettek, majd meghallgatásra behívnak.

2021. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Majd az lesz: Nem tslálkoztam rendőrrel.

A beszélő rendőr mellett egy rendőr volt nem kettő. Egy tanú nem elég. Hárman kellett volna lenni nekik, két tanú.

Hogy este 10 után a helyszínen voltam, nem tudják rámbizonyítani. Szabálysértésnél nem kérhető cellainformáció.

Nappal igazoltattak és este pedig bementek bekamuzni, hogy ezzel meg ezzel este 22.16-kor találkoztak, mert kint volt és feljelentik mert nem fogadta el a helyszínit, közben nappal lettem igazoltatva. Na ehhez mit szóltok?

2021. febr. 16. 03:22
 18/34 anonim ***** válasza:
Ez jó lesz. Biztos neked hisznek, nem a rendőrnek... Jó úton haladsz hogy 10 ezerből, több szàzast csinàlj...
2021. febr. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Hogy mekkora tévedésekben vagy.

Volt egy szabálysértésed, de úgy látom komolyan pedálozol hogy bünvádi eljárás legyen belöle.

2021. febr. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Annyit megsúgok hogy mikor a rendőr belép egy adatbázisba rögzitésre kerül az idő és hogy milyen adatokat hívott le.
2021. febr. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!