Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőri intézkedés fotózása 2021?

Rendőri intézkedés fotózása 2021?

Figyelt kérdés

Ma rendőri intézkedés közben csináltam egy 3 mp-s videót a helyzetről /a földet kameráztam, a 2 rendőr derékig látszódott/ csak, hogy emlékben meglegyen, meg egy vicces sztori legyen belőle. Az egyik rendőr egyszerre reagált rá, hogy nana nem kéne.. mondom csak magamnak kell. Ment is tovább az intézkedés.

Aztán a helyzet végén még mondta, hogy tudja hogy a sapka miatt fotóztam, (ugyanis nem hordta a kotelezoen hordani való sapkát) ezért ha meglátja az interneten, megteszi a szükséges lépéseket..

Aztán negyedszerre elmagyaráztam neki hogy csak magamnak kell, nyugi van már...


Szóval akkor kamerázhatom az intézkedő rendőrt, és csak a sapka miatt ijjedt meg, hogy felhasználnám ellene, vagy ténylet jogilag ütközik a szabályokkal?



2021. ápr. 4. 01:27
 1/10 DeMoR ***** válasza:
69%

Senkit se videózhatsz le engedély nélkül.


[link]

2021. ápr. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Hogy hivatalosan hogy van azt őszintén nem tudom de nálunk egyszer még gimiben volt ilyen rendőri előadás ahol azt mondták hogyha egyenruhában van akkor nem lehet fotózni/videózni engedély nélkül. Mondjuk elvileg engedély nélkül senkit nem lehet.
2021. ápr. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Sapkát nagyon sok nem hordja. Ilyenkor rájuk kell szólni.
2021. ápr. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Meg az ilyeneknek leverni kettőt mint a #3.
2021. ápr. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Én azt hiszem közterületen lehet engedély nélkül is. Amúgy a rendőrök akkor miért videózhatnak mondjuk egy tüntetésen a tüntetők engedélye nélkül?
2021. ápr. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan azért, amiért más szabályok vonatkoznak rájuk, mint az állampolgárokra.

Nem tudom feltűnt-e, de vannak jogok amikről lemondanak a rendőrök, és vannak amiket kapnak.

2021. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Nekem csak az az alapkérdésem, hogy miért kell mindent kamerázni, fényképezni? Mi a jó ebben? Mi a cél vele?
2021. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Aki kamerázgat egy ilyet az full provokálni akar csak vele. Az szokott az ilyen felvételekről lemaradni hogy előtte már kötözködött a rendőrrel az ilyen 50 kilós gyerek, aztán elkezd kamerázgatni mert kicsit telelett a naci.
2021. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


7/8: Szimplán szeretem megörökíteni az ilyen dolgokat, ez volt az első ilyen esetem, ment is a Snapchat a haveroknak, hogy megbasztak 10 ezerre 🤪


8/8: Ugyanez a válasz, plusz hogy nem kötözködtem, és 75kg.

2021. ápr. 4. 11:30
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Jujj de kemény legénnyel van dolgunk, ment a snapchat a haveroknak, hogy megb*tak 10 ezerre! Azt fogadok nem tetted hozzá, hogy majd anya kifizeti! Ne kamerázz senkit engedély nélkül mert a szádat is megb*sszák egyszer (vagy többször) meglátod, hülyegyerek! Te mit szólnál, ha téged kameráznának le, hogy mekkora idióta vagy, aztán a spanokkal rajtad röhögnének?
2021. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!