Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezt látja-e egy rendőr közúti...

Ezt látja-e egy rendőr közúti ellenőrzésnél?

Figyelt kérdés

Volt egy ügyem fiatalkorúként (nem vagyok rá büszke), amiben a vádemelés elhalasztására került sor, és annak időtartama eredményesen telt le.

Kérdés, hogy most, 10 évvel később, ha megállít a rendőr egy egyszerű közúti ellenőrzésre, akkor ő ezt az előéletemet látja-e, mikor ellenőrzi a rendszerben az adataimat?



2021. jún. 10. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem látja, de lelki ismereti okokból még találkozhatsz bizonyos következményekkel.
2021. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Nem tudom, mire gondolsz, már réges régen megbántam, amit csináltam, és soha többé nem fogok semmi hasonlót tenni. Ráadásul nem erre vonatkozott a kérdés, ha erre vonatkozott volna, akkor nem a Rendőrség kategóriában lenne.
2021. jún. 10. 22:57
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Csak addig voltál a bűnügyi nyilvántartásban (ebből priorál járőr vagy ügyelet közúti ellenőrzéskor), amíg büntetőeljárás hatálya alatt voltál.


2009. évi XLVII. törvény [ Bnytv. ]


7. § E törvény alkalmazásában bűnügyi nyilvántartások:

a) a bűntettesek nyilvántartása,

b) a hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személyek nyilvántartása,

c) * a büntetőeljárás hatálya alatt állók nyilvántartása, és

d) * a külföldre utazási korlátozás hatálya alatt állók nyilvántartása,


[link]


Ha van ügyfélkapud, lekérdezhet a bűnügyi nyilvántartásban kezelt adataid

[link]

tarhely.gov.hu-ra kapod elektronikus iratként (automatikusan emberi beavatkozás nélkül készül).

2021. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ökörségeket beszél a #4.
2021. jún. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Mikor régen portyázni jártam bátyámmal elég sokszor megtaláltak a rendőrök de mivel érvényes erkölcsi bizonyítványom van nem nagyon cseszegetnek. Mondjuk engem nem is mernének mer elég nagy nevem van a faluban.
2021. jún. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Megjött a helyi kocsma réme jászapátiról a #6 személyében
2021. jún. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!