Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehetséges igazolást kérni...

Lehetséges igazolást kérni büntetés befizetésről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Siettem haza, rendőr kiszedett 50.000 lett a vége, még aznap hajnalban utaltam a pénzt a csekken található instrukciók alapján. Van valami lehetőség arra, hogy megbizonyosodjak a befizetésről? Anyám rendőr volt, ciki lenne ha az ex kollégái most nem kávéra / ebédre ugranának be, hanem a gyökér gyerekért...

2021. aug. 18. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Ha az megnyugtat téged, én az életben tényleg hétszámjegyű összegben fizettem már be csekkeket, és eddig még mindegyik pontosan beérkezett. Ezek nem papírfecnik, hanem szigorú számadású tartozik, követel bizonylatok.


Számomra ciki az lenne - de tényleg ne haragudj, én jó családból származom -, ha kiderülne, hogy siettem haza és olyna szinten szegtem meg a Törvényeket, hogy annak ötvenezres büntetés lett a vége.

A szeretteim nem is a befizetés miatt aggódnának, hanem maga a TÉNY MIATT, hogy ide züllöttem...

Te nem érzel semmi szégyent, vagy hasonlót?

2021. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A banki kivonatodon egyértelműen látszik az utalás ténye, miért kell még plusz bizonyosság?
2021. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Először cikinek éreztem, aztán később kezdett derengeni, hogy hagytam magam lehúzni 50.000 Ft-al. A rendőr szerint gyorsan mentem, utánam jött bármilyen megkülönböztető jelzés használata nélkül. Közölte, hogy szar lett volna a születési dátumommal börtönbe kerülni ha elütök valakit a zebrán. Ő talán nem tudott volna valakit elcsapni mire utolért? Mint írtam nem használt sem szirénát, sem fényhidat. Azért álltam meg, mert hátulról valami ökör refizett (Ők). Egyébként városon belül 2 sáv mindkét menetirányba 50 helyett 85-90-el mentem hajnalban 2-3 óra között.

A második válaszolónak: Mert a rendőr azt mondta, hogy ez is olyan csekk, mint a többi, postán be tudom fizetni, de én a leírtak alapján utaltam. Eddig QR alapján fizettem közmű csekkeket és küldtek visszaigazolást.

2021. aug. 18. 12:00
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Ez a lényeg: "50 helyett 85-90-el mentem " a többi csak rizsa. EZÉRT büntettek meg, mert totál lényegtelen hogy mikor mentél ennyivel, a sebességhatár nem úgy van meghatározva, hogy városon belül 50 a maximum, de ha hajnalban mész egy kétsávos úton hajnali 3-kor, akkor szabad 90-el is menni.

Én sem tartom be mindig a sebességhatárt, na de városon belül nem véletlen az 50-es határ, mert ez a sebesség aminél még érdemben tudsz korrigálni ha gond van. 90-nél már nem.

Amúgy olcsón megúsztad. Egyrészt nem lett bajod és nem is öltél meg senkit, másrészt 90-nél már 60 ezerre is büntethettek volna.

[link]

Amúgy a kolléganőm férje egy éve fekszik szinte magatehetetlenül, a fél agya elveszett amikor egy autós pontosan úgy gondolta, mint te, nem baj ha "kissé" gyorsabban megy. Annál a sebességnél nem vette észre hogy előtte egy bicikliző család van éppen és az apát telibe kapta. 4 gyerek, olyan férfi aki az agyával kereste a pénzt és most beszélni, járni se tud és nem is lesz rá képes soha többet. Talán tud majd egyedül enni idővel. Talán.

Szóval nem kellene ész nélkül csinálni.

2021. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hú de nagyon általánosítasz, egy üres úton sehol senki hajnalok hajnalán nehogy már még az én anyámat. Őt ki bünteti meg 50 ezer forintra? A rendőr főleg túllépte a sebességet hisz UTOLÉRT és nem használt semmilyen megkülönböztető jelzést. Napközben hol van amikor több száz autó megy legalább ennyivel? A 85-90 az én állításom a rendőrnek sikerült "szemmel" belőnie, hogy mennyivel mentem. Legközelebb a feljelentést választom. Ja egyébként 70-es szakasz volt januárig évtizedekig. Kérlek ne próbáld megmagyarázni. Mi köze van a sebességnek, ahhoz hogy nem vette észre? Autópályán biciklizett a kedves család? 50 vagy 90 nem érdemi a környezet változása. Gondolom azért ütötték el az apukát, mert a sofőr épp a telefonját nyomkodta vagy leesett valami és utánanyúlt.
2021. aug. 18. 18:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 Bakker, te nem semmi paraszt vagy.

Igen, legközelebb válaszd a feljelentést. Az alaphangon 200 ezer lesz. Azt is megérdemelnéd hogy elvegyék a jogsidat.

Nem a sebesség miatt, hanem mert hülye vagy.

2021. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!