Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki azt mondja nekem...

Ha valaki azt mondja nekem hogy civiln rendor és mutassam az igazolványomat mondhatom hogy megtagadom egészen addig amíg fel nem mutatja az övét?

Figyelt kérdés
2021. aug. 20. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Udvariasan kérd el a rendőrigazolványát úgy, hogy el is tudd olvasni, mi van rajta. Kötelességük amúgy, felmutatni.
2021. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha megtagadja akkor érdemes rendőrt hívni? Nekem az is jó ha elmenekül mert alrendor S nekem hagy.
2021. aug. 20. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szolgálaton kívüli rendőr nem intézkedhet. Hangosan és érthetően köteles szolgálatba helyeznie magát, mielőtt bármit csinál. Illetve ő is köteles igazolnia magát, te pedig nem vagy köteles ezt megtenni, amíg meg nem győződtél róla, hogy valóban rendőr.
2021. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És igen, ha a rendőr megtagadja, akkor hívhatsz rendőrt, mert valószínűleg egy csalóval állsz szemben.
2021. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SZücsöm ***** válasza:
100%
Ez alap hogy intézkedés elött igazolnia kell magát. Kivéve ha ez csökkentené/ellehetetlenítené a sikeres rendőri intézkedés esélyét. De ha pl: nem éppen egy ember fejét vered a buszmegállóba vagy próbálsz megerőszakolni valakit akkor ez a probléma nem áll fenn.
2021. aug. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szolgálatban lévő nyomozók civil ruhások. Jelvényükkel azonnal igazolják magukat, amin egy ötjegyű(5) azonosítószámnak kell lennie.
2021. aug. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!