Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan bizonyítható a gyorshaj...

Hogyan bizonyítható a gyorshajtás minden nélkül? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Pizzafutárként dolgozok. Nem régóta dolgozok ezt, tehát még nem tudok sok mindent. Céges suzukival dolgozok. 2 autóval is, mikor (melyik nap) melyikkel. Legutlojára pont ma volt 3 hete (hétfőn 2021.08.09.-én) hogy dolgoztam. Holnap reggel kell bemennem aláírni a papírokat a főnökhöz (bérpapír stb) és mondta a telefonba, hogy van egy 30ezres gyorshajtásom. Kérdésem pedig az, hogy hogyan és mivel bizonyítható, hogy én követtem el a gyorshajtást? Nyilván nem akarok fizetni! A főnök már kérdezte a telefonba, hogy akkor holnap reggel viszem is a 30ezret? Mondom ácsi nem viszem amíg nincs bizonyítva az, hogy én voltam. De akkor mi lehet ennek az ügynek a vége?

2021. aug. 30. 13:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/158 anonim ***** válasza:
88%
A rendőrségnél ott van a felvétel, mondd a főnöködnek hogy kérje ki.
2021. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/158 anonim ***** válasza:
86%
A gyorshajtást kamerafelvételek alapozzák meg. Bemér, leolvassa a rendszámot, kiszámítja a sebességet és tárolja. A franciáknál ez már régóta automatikus, ott postázza is a rendszer a büntetés összegét.
2021. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/158 A kérdező kommentje:
Na akkor kérni fogom a bizonyítékot holnap reggel a főnökömtől. És ha nem kéri ki vagy valami akkor addig nem fizetek. Vagy mitévő legyek akkor? Hogyha nincs bizonyíték?
2021. aug. 30. 13:30
 4/158 A kérdező kommentje:
Vagyis ha én nem látszódok a fotón. Akkor addig be fizessek? Én addig nem akarok!
2021. aug. 30. 13:31
 5/158 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan bonyolult ez. A főnököd kapott egy határozatot a bírságról, abban benne van a szabálysértés helye és ideje, valamint egy link, amin meg tudod nézni a képfelvételt. Ha ezt megmutatja, és az adott időpontban te vezetted akkor fizetsz. Ha nem mutatja meg bármilyen indokkal, akkor nem fizetsz.
2021. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/158 anonim ***** válasza:
13%
#3 Akkor majd kapod a pótbünti összegét is. Extrém esetben a kocsit is kivonják a forgalomból
2021. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/158 A kérdező kommentje:

#5 így van így lesz! Ha nem fogom magam látni a felvételen akkor nem fizetek!

#6 miről beszélsz? Milyen pótbünti? És az miért lenne? A kocsi forgalomból kivonása engem nem érdekel nem az enyém. Habár amilyen roncs ott minden autó, lehet a kivonásuk lenne a legjobb dolog!!!

2021. aug. 30. 13:42
 8/158 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell hogy te látszódj a fotón, tehát hogy egyértelműen beazonosítható legyen az arcod. Ha valóban történt gyorshajtás, akkor ahogy előttem is írták, meg van hogy mi a rendszám és mikor történt a szabálysértés. Elvileg azt már neked és a főnöködnek is tudnia kell, hogy abban az időpontban azt a rendszámú autót ki vezette. Ha te, akkor egyértelműen te vagy a hibás, ha pl. abban az időpontban te nem dolgoztál, vagy más vitte azt az autót, akkor pedig értelemszerűen másnak kell fizetni.
2021. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/158 A kérdező kommentje:
Semmilyen bizonyíték sincs arra, hogy én mikor melyik autót vezettem. Főnök sem tudja. Ritkán szokott bent lenni amúgy is. És én sem tudom, hogy mikor melyik autóval dolgozok a 2 közül mert hol ezzel hol azzal összevissza.
2021. aug. 30. 14:03
 10/158 anonim ***** válasza:
93%
Akkor ne fizess! Sok sikert az új munkahelyedhez!
2021. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!