Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kell e fegyvertartási és...

Kell e fegyvertartási és viselési engedély ahhoz hogy egy gumilövedékes fegyvert tartsak magamnál ha az utcán tartózkodok?

Figyelt kérdés
2021. okt. 13. 14:46
 1/10 árokpart ***** válasza:
58%
Fegvyertartási engedély nem kell hozzá, de viselésit sem fogsz rá kapni, mert ezeket a gümilövedékes pisztolyokat, puskákat csak otthon lehet tartani. Utcára nem szabad kivinni. Sima gáz-riasztó pisztolyra válthatsz ki viselési engedélyt is.
2021. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nincs hozzá külön engedély, szimplán nem lehet ilyesmit nyilvános helyen viselni.
2021. okt. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Maradj csak a 'dugós puskánál' ... azt szeretik a csajok! :)))
2021. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Utcán akarsz hordani egy gumi lövedékest, de a Googlet nem tudod használni, hogy kiderítsd a kérdésedre a választ.
2021. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Én is szeretnék vagyont szerezni de azért fegyverhez nem nyúlnék.
2021. okt. 14. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Olyan, gumilövedék kilövésére IS, alkalmas, gáz-riasztó fegyvert viselhetsz engedéllyel, GUMIRA TÖLTVE IS, aminek az MKH kártyájra "Gáz és riasztófegyver" van írva. Pl. Az ALFA G sorozata.
2021. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utcára enged el a gumist, maradj a gáznál. Gumissal sokat kell gyakorolni, hogy eltud találni a támadót.
2021. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Árokpart teljesen jól leírta, miért lett lepontozva??
2021. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 árokpart ***** válasza:
8-as Sajnos valamiért itt ezen a fórumon egyszerűen megvetnek, hogy miért azt nem tudom és azt sem, hogy kik azok.
2021. okt. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gumilövedékes alatt gyakorlatban inkabb a gumilövedék kilövesere is alkalmas gazpisztolyt ertjük.


Előttem írták az Alfa sorozatot, de vigyazz, mert egy betű eltérés és mar nem gumizható.

Nekem egy Keserű Revenge 14M van, ez nagyobb, tehat viselésre kevesbbé jó es 5 lövetű csak. Igaz dög erős, en nem állnek be elé, a 70-100J a kategória legdurvabbja 15milis bogyesszal.

A boltban biztos ami biztos kerdezz rá alaposan a kiszemeltre, hogy gumival hasznalható-e.

Ha becsattogsz a helyi kapitanysagra vele, szigorúan töltetlenül dobozában az MKH tanusítvánnyal együtt es igényelsz egy viselesit, akkor amint az a kezedben van onnantól csak riasztópatronnal vagy pepperrel töltve nalad lehet rejtve.

Bar volt mar tema, született birosagi ítelet, miszerint a gumival töltéstől az meg gazpisztoly marad, tehat nem büntették, de ott a Keserű Bela meg a jogi csapata volt a celkeresztben. En gumival csak otthon a fiókban (gyerek nincs) meg garazs-redneckeskedéskor tartom.

Viselesi van, de én nem hurcolom magammal, szerintem több zűrt okozhat mint hasznot. Csak azert igenyeltem, hogy zsebre vaghassam amikor megyek kielni a lövöldözési hajlamomat az arra megfelelő helyen, ne azert kapjak mar egy eljarast a nyakamba, hogy nem dobozban stb vittem.

Remelem segítettem!

2021. okt. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!