Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Western Union a Rendörseg...

A Western Union a Rendörseg es az internetes bünözes az tulajdonkeppen ugyanaz?

Figyelt kérdés

Bocs a hülye kerdesert, de igy fert bele a legtömörebben. A reszlet: Törtent, hogy ätvertek jofogason nem sokkal kb. 15000 ft-al. Tipikus eset ätutalas (Western Union) utan postai küldemeny. Küldemeny vagy követesi szäm persze sehol. Meggondolatlan voltam. Ennyi. De nem ez a lenyeg hanem, hogy: ez egyaltalän, hogy lehetseges meg mindig? Ugy ertem koräbban (vagy 10 eve) olvastam mär rola , hogy van ilyen, de azt nem gondoltam volna, hogy azota ez ügyben szinte semmi fejlödes nem volt.


A Western Union oldalan kb. kezikönyv van rola, hogy mire ügyeljünk, hogy ne legyünk ätverve. A kerdes viszont az, hogy egyaltalan, hogy lehetseges az, hogy ennyire egyszerü valakinek a penzenek a lenyulasa. Nem vagyok Western Union felhasznalo, de ha jol ertem akkor konkretan besetälhatok egy üzletükbe, arccal, szemelyigazolvannyal es egy mosollyal jogtalanul felvehetem bärki penzet es elballaghatok vele anelkül, hogy barmilyen következmenye lenne? Mire valo a szemelyigazolvany, a regisztracio, a kamera felvetel, ha ezek egyik sem hasznalhato fel az ilyen esetek megelözese erdekeben?


Hallottam mär olyan magyaräzatot, hogy 15000 ft keves ahhoz, hogy a Rendörseget foglalkoztassa. De akkor mekkora az az összeg amivel mär szivesen foglalkoznak? Van valamilyen hatar? Es ha igen miert van? A 15000 nem 15000000, de ha jol ertem lopas törtent. A lopas pedig büntetendö. Vagy csak a 30-as tablänal büntetnek mär? Mellesleg a lehetö legegyszerübb modon megszerezhetö minden informacio ahhoz, hogy az ilyen jellegü bünözöket lebuktassak (szemelyigazolvany, a regiszträcio, a kamera felvetel). Egyaltalän van bärmilyen jogom ahhoz, hogy a Rendörseg "megvedjen"? Ha a Rendörseg ilyen alapvetü funkciojat sem tölti be, akkor mire van?


Tudom, ovatosnak kell lenni stb. De a kerdes lenyege, hogy mire valo a sok biztonsagi intezkedes, ha ezek egyältalän nem teszik biztonsägossa a rendszert?


Mäsreszröl, feltetelezem, hogy azert valamilyen reszleg-e a Rendörsegnek biztosan legalabb egy kicsit foglalkozik ezzel. Ök mit csinälnak? Ha elkapnänak akar egy internetes tolvajt, az nem keltene legalabb egy kis aggodalmat az internetes bünözessel foglalkozo szemelyekben? Tenyleg ennyire nincs mitöl tartani?


Egyältalan, järt mär vk. hasonloan? Illetve, ugy, hogy meg lett az elkövetö? Ha igen, mi törtent?


A kerdes naivnak hangzik, de inkabb csak masok velemenyere lennek kivancsi, illetve ha vk tud rola valami konkretat, akkor kivancsian olvasom.


Bocs az ekezetekert. Üdv.



2021. okt. 14. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A biztonsági intézkedések arra valóak, hogy az értelmes jogkövetőket védjék. Akinek fogalma sincs arról, hogy milyen összeghatártól kezdődik a bűncselekmény, az ne vásároljon előreutalással. Hülyeség ellen nem véd a biztonsági intézkedés. Beírsz egy vadidegen számlaszámot, kezdeményezed az utalást, megjön a biztonsági kód, beírod - és voila, megkapja az ismeretlen. Hülyeség ellen nincs mit tenni...
2021. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehat arra valo az internetes vasarlas (es annak szabälyai,) hogy bizonyos összeg alatt azt ne is hasznäljuk. Vilägos.
2021. okt. 21. 11:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem!

Csak olyantól nem veszünk előreutalással, akiről nem tudunk semmit! De ezt leírta már mindenki, el is olvastad mindenhol, mégis megcsináltad.

Aki ennél nagyobb biztonságra törekszik az ha kereskedő vállalkozástól szeretne vásárolni, az árgép.hu vagy az árukereső.hu portált használja. Itt a portálok által ajánlott vállalkozások (boltok) ÉRTÉKELVE vannak. Ezeket az értékeléseket elolvasva tájékozódhatsz, hogy az illető bolt megbízható-e, vagy sem. Ha nem boltból vásárolnál, akkor is olyan kereskedő felületet használj, ahol az eladók értékelve vannak. Ilyen a Vatera, az eBay, az Aliexpress. Elovashatod, hogy a vásárlóknak mi a véleménye az eladóról. Ha sokan pozitívan nyilatkoznak, akkor a büncselekmény forintösszegét el nem érő tételt is nagy biztonsággal meg lehet kapni előreutalással, vagy azonnali bankkártyás fizetéssel is. Mert nem lesz gond belőle. Ha háromszázan megbízhatónak tartják, nem a háromszázegyedik vásárlásnál fog kitolni veled...

De akiről nem tudsz semmit - annak NEM utalunk előre! Tehát olyan helyen nem vásárolunk és nem utalunk előre, ahol az eladóról nem olvashatunk visszajelzéseket...

2021. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!