Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mikor nyolmoz az FBI és mikor...

Mikor nyolmoz az FBI és mikor a sima rendőrség?

Figyelt kérdés

Mivel leginkább csak bűnügyi filmekből tájékozodok nem tudom megitélni mi a kriteriuma az egyiknek illetve a másiknak.


Pl:Wind River. Indián gyilkosság:FBI Nyomozás. (1 kezdő nyomozó)


3oriás plakát Ebbing határában. Erőszak, tini meggyilkolása :Serif nyomozás.


Ránézésre az a 3oriás plakát indokolná az FBI nyomozást. Mivel az indiánokat annyira nem szeretik.



2021. okt. 29. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
én úgy tudom államellenes bűncselekményekben nyomoz az FBI
2021. okt. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Allamon belul a helyiek, de ha allamhatarokon at nyulik a nyomozas, akkor jon kepbe az FBI.
2021. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ami szövetségi bűncselekmény abban illetékes az FBI, illetve egyes bűncselekményeknél más szövetségi rendvédelmi szerv (Pl. DEA, ATF, ICE)

Itt a lista, ha nem tudsz angolul, akkor google fordító szépen lefordítja.

[link]


Az meg már USA tagállamonként változó, hogy mely és hol elkövetett bűncselekmények az állami hatáskörbe tartozóak és melyek azok, amikben a megyei seriff hivatala vagy a városi rendőrség az illetékes.


Pl. a Mentalista sorozat első évadjaiban a CBI (Kaliforniai Nyomozóiroda) nyomoz tagállami hatáskörbe tartozó bűncselekményekben. De a tagállamok vannak a nyomozóirodák mellett állami rendőrségeik is, melyek illetékessége szintén tagállamonként változó, tipikusan mindenütt az autópályákra, tagállami törvényhozás, igazságszolgáltatás, kormányzat épületeire kiterjed, valahol repülőterekre, kikötőkre is.

2021. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!