Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire "éri" meg rendőrnek...

Mennyire "éri" meg rendőrnek tanulni manapság?

Figyelt kérdés

Régóta vágyam, hogy rendőr legyek, indul is most ez a 10 hónapos képzés, de annyi rosszat hallani a rendőrségről, mint munkahely.

Tényleg ennyire rossz a helyzet?


Illetve tudom nem ide illik, de autószerelőként több esély van normális fizetésre és munkahelyre mint rendőrként?



2021. nov. 23. 17:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Főleg egyetemmel éri meg
2021. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Előbb ezt nézd meg, 6 perc, aztán keress egy szakmát:

https://www.youtube.com/watch?v=4DPguN9lXrE&ab_channel=Gabos..


Minden tiszteletem a normális rendőröké!

2021. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos, se a jogszabályok, se a javadalmazások ma nem kedveznek a mezei (talpas) rendőröknek. A társadalmi hierarchiának nagyon erőltetetten a közepén foglalnak helyet, miközben közvetlenül konfrontálódnak az állampolgárokkal.

A tisztek helyzete sokkal jobb, mert ők nem látnak el utcai járőrszolgálatot, és az esetleg elkövetett hibákat rá bírják kenni a beosztotti állományra. Nyomozóknál, és a bűnügyi szolgálatban, már dolgoznak tisztek is, de ők a rendőri munka csúcsán élnek, a fizetésük is elfogadható, de a régről ismert kedvezményeket már ők sem kapják. A szolgálati nyugdíj megszüntetése a legnagyobb érvágás, hiszen Horthy rendőrei és csendőrei 10 év hivatásos szolgálat után kérelmezhették szolgálati nyugdíjazásukat. De abban az időben még egy csendőr őrmester is keresett havi 400 pengőt, amikor a nóta szerint "havi 200 fixszel, az ember könnyen viccel".

2021. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben vagyok mint te, kérdező.


Annyi különbséggel, hogy én fixen megyek tavasszal.

Kezdjük ott a rendőri pálya nem való mindenkinek. Ha pénzért csinálod/nád akkor neked se (lenne) való.

Ez egy hivatás, nem egy munkahely amit úgy váltogatsz, mint az alsógatyád.


Én óvodás korom óta rendőr akarok lenni, most 21 évesen gyűjtöttem annyi tapasztalatot a civil szférában, hogy tudom ez nem kell ami itt megy :D


Szóval ha te is hivatásként tekintesz a rendőri pályára ne hallgass a fanyalgókra, add be te is a jelentkezésed.


És ne mondja senki, hogy rosszul keres a rendőr. Őrmesterként fogok úgy 250 nettót hazavinni, 25 év alattiként és nyelvvizsgával rendelkezőként. 25 éves korom után se fogok kevesebbet, mert addigra lesz legalább mégegy nyelvvizsgám és magasabb rangban is leszek.


Már csak abban nem vagyok biztos, hogy melyik alosztályba jelentkezzek. Határredészet és KR között vacillálok.


Amennyiben leadod a voksod a rendőrség mellett majd lecsapizunk ha egy akadémiára vesznek fel minket ;D

2021. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
Gyere kőművesnek, napi 30.
2021. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Legyél politikus, napi 83+telo+laptop.
2021. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%
14: tapasztalati úton jössz rá tévedésedre. Nem véletlen ám a leszerelési zárlat.
2021. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
86%

Na, akkor kezdjük ott, hogy ma MO-n egy fegyveres szervhez sem éri meg csatlakozni. Miért? Az intézményesített rosszindulat miatt. Míg más országokban jutalmazással bírják rá a rendőröket a minél eredményesebb munkavégzésre, addig nálunk, fenyegetésekkel, kilátásba helyezett büntetésekkel, és folyamatos, soha véget nem érő, mindenben a hibát kereső ellenőrzésekkel. Rendőrként az első, amit megtanulsz, hogy neked kötelességeid vannak, a bűnözőknek meg jogaik. Ma ott tartunk, hogy rendőrként az állampolgártól is félned kell, ha úgy dönt megpanaszolja az intézkedésed, mert ha helyt adnak neki, akkor számodra akár fegyelmi is lehet a vége. Jól meg kell gondolnod hogy végzed a munkád, mert ebben a munkában nem hibázhatsz. Itt nem ejnye-bejnyét kapsz egy hibáért, hanem jobb esetben fegyelmit, rosszabb esetben mehetsz a katonai bíróságra.

A csökkenő létszámhiány miatt rengeteget kell dolgoznia a megmaradó állománynak, műszakonként 12 órát, ami akár 24-ig is terjedhet. Szabira akkor mész el, ha elengednek, nem akkor amikor szeretnél. Végig dolgozod az ünnepnapokat, hétvégéket. A vezetőid gyakorlatilag csak egy szimpla robotot látnak benned, aki ha kiégett, akkor könnyen pótolható. Pl. ha munkára alkalmatlanná válsz egészségügyileg, akkor a csukott ablakon vágnak ki és még egy köszönömöt sem fogsz kapni az eddigi munkádért. Tisztnek lenni sem sokkal jobb, mert rengeteg a határidős papírmunka és még több emiatt stressz, mint sima járőrként.

Az életpálya egy vicc. Konkrétan akkor kerülsz magasabb rendfokozatba, ha az adott rendfokozatból van szabad státusz, letelt a megszerezhetőségéhez x év. A felettesed előterjeszt és ha a kapitányod jóvá hagyja, akkor utána a megyei főkapitány dönti el, hogy engedélyezi a kinevezést vagy sem. Ja és utána még rendfokozati vizsgát is kell tenned.

A fizetés egy vicc. Kezdő őrmester keres mindennel együtt kb. 165 ezret túlóra nélkül. Rengeteg rendőr kénytelen másodállást vállalni, hogy meg tudjon élni. Egy húsz éve pályán lévő járőr keres rendfokozattól és beosztástól függően olyan 230-260 ezer körül. Az irodisták úgyszintén ezektől függően.

A 10 hónapos képzésre rátérve, az egy vicc, csak arra jó, hogy a létszám adatok jól nézzenek ki papíron. Amit nem mondanak el, hogy csak úgy léphetsz beosztást és rendfokozatot, ha utána elvégzed a 2 éves képzést is munka mellett, ellenkező esetben nyugdíjas korodig maradsz őrmester, járőrtárs beosztásban. Még hosszasan sorolhatnám a negatívumokat, mert személyesen láttam őket. Nem véletlenül szerel le annyi rendőr minden évben és fogy egyre az állomány. A Katonaságnál, meg a BV-nél sem jobb a helyzet.

2021. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A Készenlétit meg egyenesen el kell kerülni, hisz folyton vagy felvezényelnek a fővárosba, vagy elvezényelnek a határra, vagy egyéb más helyekre ahol kiegészítő járőrszolgálatot kell adni. Jobban keresnek, csak szó szerint nincs életük, mert állandóan dolgoznak. Ez olyan, hogy ha hívnak menni kell azonnal, nincs mese.

Persze, most az szja mentesség miatt 25 éves korig megéri rendőrködni de utána ha az megszűnik, simán csökken majd a fizetésed 30-35 ezer forinttal. Ha tényleg el akarod végezni a 10 hónapost, akkor mindazzal kalkulálj, amit leírtam.

2021. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#18 Köszönöm, hogy leírtad ezeket. (#14 vagyok)


Amit legutoljára írtál, ennek utána fogok nézni mert az tényleg nagy szopóroller ha 10 hónapos után csak őrmester lehetsz (FELTÉVE ha nem engednek a 2 éves technikumba.)



Bár igazából akkor hosszútávon a 10 hónapos képzés meg megy a levesbe csak időhúzás ha után meg ugyanúgy ráhúzod a 2 évet.


Ranglépéshez szükséges ajánlások. Kapcsolatok útján meglehet oldani :) (Kvázi, mint minden munkahelyen a civil szférában is)


Kiraknak, mint macskát sz.ni ha már nem kellesz a "cégnek". - Civil szférában ugyanez van, aztán mehet a gyökér új munkahelyet keresni - már ha talál. Semmivel sem rosszabb így tapasztalat és hallás alapján a rendőrség.


Hadbíróság - Benne van, bár gondolom ahhoz nagyon oda kell b..ni, hogy ténylegesen meghurcoljanak, azt meg ilyen börtön telítettség mellett szkeptikusan kezelem, hogy arra mennének hogy varhatnának be téged, mint zsarut. De azt aláírom biztos igaz, hogy mindenki szeret a jogaival dobálózni.


Fizetés: Ha idősebben kezded el és előtte b..tál tanulni bármit is akkor ne csodálkozz. Én bőven 25 év alattiként és egy nyelvvizsgával (ami később az idő múlásával arányosan gyarapodni fog) alapon fogom az olyan 250 nettót megkeresni. Az azért nem rossz egy őrmesternek, és akkor innen csak fentebb van.


Túlóra. 12 óra az tök átlagos a civil szférában, jó, a 24 tényleg embert próbáló, de utána kapsz is kötelezően X szabadnapot. (asszem hármat)


Plusz azt is csapd hozzá, hogy én hattárendészetet céloztam meg, az pedig nem lehet keményebb egy közrendvédelmi és/vagy közlekedési rendőrnél.


Úgy fogom intézni, hogy a lakóhelyemre vezényeljenek így lakbért se kell fizetnem majd és ott fogok lakni a határ mellett ahol dolgozni fogok.


Katonaság, BV. Menjen a halál :D Anyám is felszerelt tartalékos honvédnek, egészségügyis és valami zászlós csicska rangot kapott. Azóta rágja a fülem JAJJ A HONVÉDSÉG menjél acélkockának :D Aztán mindig elküldöm a p..ba. Menjen a halál honvédnek.


KR - Ismerőesimtől meg innen-onnan pedig pont azt hallom, hogy jó, pingpongozol az országon belül viszont a pénzed is sokkal vastagabb és mindenre is kapsz plusz pénzt.


Hát figyelj, 25 éves korom után valszeg nem őrmester leszek szóval nagyjából ugyanannyit fogok keresni akkor azon a rangon SZJA nélkül, mint "most" fogok őrmesterként SZJA-val a zsebemben.


Illetve nekem ez csak a level 1 lenne, azon fogok dolgozni, hogy befúrjam magam az NKE-re bűnügyi nyomozói szakra, tudom, főtiszti ajánlás kell hozzá, de hidd el, az nem tétel, megfogom szerezni.



Megpróbáltam mindenre reagálni így tömören :)

2021. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!