Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakinek fegyvere van,...

Ha valakinek fegyvere van, házkutatás esetén mindig a TEK-el mennek ki?

Figyelt kérdés

Engedéllyel tartott, éles fegyvereim vannak. És ezektől teljesen függeten történetben (nem erőszakos) bűncselekmény gyanújával (bosszúból) egy ismerősőm szerintem feljelentett a rendőrségen. Én egy rutinszerű házkutatásra is számítok emiatt. Ezzel nem is lenne bajom. (Mondjuk azon kívűl hogy ha elvisznek minden adathordozóm, akkor a munkámnak és karrieremnek is kb örökre oda..)


Azonban azt szeretném elkerülni hogy a TEK-esek (vagy más bevetési szerv) a fél utcát páncélozott csapatszállítóval lezárják, majd állig felfegyverkezve hajnalban kiordibáljanak a lakásból, majd gatyában a hátamra térdepelve bilincseljenek meg mint egy terroristát. Főleg hogy egy társasházban lakom.


Mert sajnos azt hallottam, hogy ahol az eljáró rendőrök olyan helyre mennek intézkedni, ahol fegyver is előfordulhat (nálam ugye biztosan és ezt nyilvántartásban is látják) minden esetben a TEK segítségét KELL kérniük, biztonsági okokból.


Van erre megoldás hogy ez elkerülhető legyen? Mérlegelhet a rendőrség ilyen esetben hogy ettől megkímél?


Soha nem volt semmilyen megütközésem a törvénnyel egyébként... sima egyszerű gyorshajtás szabálysértésen kívűl az is vagy 10 éve.


Most csak nem gondolja senki komolyan hogy egy csip-csup ügy miatt rendőrt fogok fegyverrel fenyegetni, veszélyeztetni így a saját életem ha védekezik, és ha túl is élem kapjak vagy 15-20 év börtönt...


Szörnyű ez az egész helyzet... :(


Volt már esetleg valaki hasonló helyzetben, pl sportlövő, stb?



2021. dec. 2. 01:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyesmitől nem kell félned, elvégre nem letartóztatni mennek. Ha van egy kis eszük megvárják amikor elmész otthonról és úgy kísérnek vissza. Azokat az adathordozókat meg tüntesd el a házból ha tudod, hogy elvinnék, de min. biztonsági másolatokat készíts és azokat.


[link]

2021. dec. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha engedéllyel tartott fegyvereid vannak, akkor nagy probléma nem érhet. Mármint az eljárást valószínűleg büntetlenül úszod meg. Nézz utána a szabályoknak a törvényben van-e valami korlát, hogy hány ilyen fegyvert tarthatsz otthon. Ügyelj a tárolásra is, hogy az is az - ha van - erre vonatkozó törvényeknek megfeleljen. Legyen elérhető közelségben az engedély mindegyikre, ezzel a saját dolgodat megkönnyíted.

Az, hogy a rendőrség hogyan vonul ki ilyen esetben, azt nem tudom. Sanszos, hogy a TEK is megy, azt viszont már nem hiszem, hogy ez a klisékből vett "FBI OPEN UP!!!!" felkiáltással, tetőről kötélen az ablakot berúgva, ajtót berobbantva módszerrel történik. Viszont meg kell értened, hogy ha valakit éles fegyverrel kapcsolatban nyomtak fel, akkor a hatósági szerveknek kötelességük olyan felkészülten menni hozzád, hogy ott ne legyen semmi atrocitás (lovés, sérülés, stb). De valószínűleg az a verzió fog élni, amit az első hozzászóló is mondott, hogy nem otthon "kapnak el" hanem valahol máshol és onnan kisérnek haza házkutatásra.

Légy tisztelettudó, légy együttműködő és felkészült. Ne akarj okosabb lenni, mint Ők, de lásák rajtad, hogy nem vagy hülye és alaposan utána jártál a dolgoknak. Amit elvisznek kérj róla jegyzőkönyvet. Adathordozó meg tényleg ne legyen a lakásban, mert azt valahogy szeretik elvinni - függetlenül attól, hogy kapcsolódik az ügyhöz vagy sem - és nem nagyon szeretik visszajuttatni! Jah és szintén akár szükséges akár nem, rabosítani fognak (ujjlenyomat vétel & fotózás) .... csakhogy benne legyen a rendszerben. Amúgy sz@rt sem ér az egész, de nekik fontos, mert hülyén jönne le, ha attól az egységtől évenkét csak 2-3 ember kerülne az adatbázisba.

2021. dec. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ha eldugom dolgozni sem tudok, es hataridos munkaim vannak.


Illetve miert en dugdossak barmit is mikor se azt nem kovettem el amivel (talan) vadolnak. Igy amugy se lenne semmi olyan rajtuk ami barmiben is segitene a hatosagot.


De most inkabb ez a TEK-es dolog amin jobban izgulok.

2021. dec. 2. 09:31
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

Koszonom a valaszt. A nagy resze haszmos.


De a fegyverekkel biztos nincs baj. Kb 15 eve megvan es rendorsegi engedellyel. Es a feljelentesnek semmi koze ehez. Tehat nem a fegyverek miatt jonnek. Nekem csak a felelmem az hogyba fegyverek "letezese" miatt a TEK-el jonnek.

2021. dec. 2. 09:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrségi engedélynek a rendőrségen is nyoma van, tehát a "kedves" ismerősöd, ha felnyomott, akkor a rendőrség - normális esetben - valószínűleg először utána néz ennek. S mivel Náluk szerepelsz az erről szóló adatbázisban, nem hinném, hogy nagyobb problémád lenne belőle.

Még egy jó tanács. Én is gyűjtő vagyok (más témakörben). Soha senkinek nem érdemes beszélni az ilyen hobby-ról. Ilyen tekintetben nincs haver. Én például a gyerekeimnek is megtiltottam, hogy bárkinek beszéljenek arról, hogy mi van otthon. Visszaélhetnek ezzel az infóval, akár úgy is, ahogy a Te esetedben történt, akár úgy is, hogy valaki szemet vet a dologra és úgy dönt eltulajdonítja.

2021. dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felénk a cigánygyilkosságok voltak se a kommandó jött az éjszaka közepén mindenkihez akinek fegyvere volt, csak "sima" rendőrök és megnézték a fegyvereket. Pedig ott fegyveres bűnözőket kerestek. Szóval nem aggódnék.
2021. dec. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na akkor sokadszor leirom...


Nem a fegyver miatt vagy azzal kapcsolatban jelentettek fel. Azok engedelye tarolasa 1000% os. Es a hatosag sem azert tartana hazkutatast mert ezekre lenne kivancsi. Sot a feljekento nem is tudja hogy van fegyverem. Nekem is extrem szuk kor tudja hogy van.


En csak a fegyverek meglete miatti "protokoll" modjatol tartok. Nem attol hogy van, vagy hogy ellenorzik, megtalaljak stb

2021. dec. 2. 10:27
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Nyugiban legyél, nem lesz semmi kommandózás.
2021. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kozben megtudtam az ugyszamot es az ugyintezot is. Es hogy mar kb 5 honapja feljelentett. Raadasul egy ismerosomet is, mert O is rakerdezett. Csak meg az ugyintezot nem ertuk utol.


Sot megtudtuk hogy mar volt uzlettarsat is kb ugyanazzal jelenthette fel mint minket. Es sok mas embert is fenyegetett hogy ezert-azert feljelenti. Mert O nagy ember... (amugy nem)


Amugy a minket feljelento jelenleg is eroszakos es sulyos buncselekmeny gyanuja miatt bunugyi felugyelett alatt van...

2021. dec. 2. 15:09
 10/10 A kérdező kommentje:

Kozben beszeltem az ugyintezovel. Nyilvan abszolut semmi infot nem adott ki folyamatban levo ugyrol.

Mondjuk meglepodott honnan tudom...


Kerdeztem, hogy ha hazkutatas mellett dontenek, hogyan lehetne "diszkreten" intezni, tekintettel arra hogy engedellyel tartott fegyvereim vannak. Mondtam hogy barmilyen megoldasban benne vagyok. Pl letetbe helyezem naluk par hetre/honapra. Es akkor nem lesz a lakasban fegyver... barmi megoldas erdekel...


Mindjuk meglepodott... azt mondta kicsit eloreszaladtam ezzel a hazkutatassal. De azt mondta tudomasul vette, de semmi mast nem mondott. (Most legalabb mar biztosan tudjak hogy van fegyverem... :) )

2021. dec. 3. 11:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!