Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelenthetem zaklatásért?

Feljelenthetem zaklatásért?

Figyelt kérdés

A volt párommal több mint fél éve szakítottam. Egész nyáron zaklatott, facebookon letiltottam (vagy tíz profilt csinált, de mindegyiket tiltottam), naponta kb. 5-ször ide jött a házunk elé, hogy jöjjek ki, persze egy idő után lesz@rtam, már rá se hederítek, ha meglátom, hogy itt áll. Mostanság csak néha napján mászkál a házunk előtt egyszer-kétszer, ha este látom hogy mászkál, csak lehúzom a redőnyt, úgy teszek mint ha nem is venném észre. Volt hogy kaviccsal dobálta a redőnyt, akkor apám kiment és rászólt, hogy fejezze be.

Többször volt, hogy a suliból hazafelé menet egyszer csak elém termett és követett, közbe pedig lökte a süketet, a duma mindig ugyan az: "Beszéljünk." "Főztem vacsorát, gyere fel." Nem jönnél el hétvégén ide-vagy oda? "Miért vagy ilyen?". Legutóbbi ilyen esetnél majdnem fejbe vágtam kulcscsomóval, de csak szimplán kapott egy pofont (ez jó pár hónapja volt).

Egész álló nap hív, az ő számát már rég letiltottam, de magántelefonszámról hív és azt nem tudom letiltani. Átlagosan napi 40-szer szokott hívni, de tegnap 162-szer hívott, persze sose veszem fel.

Ja meg volt olyan is (még decemberbe), hogy egyik este, kimentem a barátaimmal a városba, és pont előttünk jött ki a cigiboltból, úgy hogy meglátott, és onnantól kezdve követett minket egészen a szórakozó helyig, hiába baszom le hogy menyen el, meg se hallja.

Mindezt sajnos nem tudom bizonyítani, úgy hogy ilyen esetben, hogy tudnám feljelenteni?

19/L



2022. febr. 13. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha ez most igaz, akkor sürgősen fordulja rendőrséghez.


Nem ijesztgetni akarlak, de szerintem veszélyben vagy! Ez a valaki nekem szociopatának tűnik.

2022. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

"de tegnap 162-szer hívott"


Itt elnevettem magam, ha komoly lenne a kérdés már rég hívtad volna a rendőröket

2022. febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

És mit mondtam volna? Segítség hívnak!?

Amúgy ja, tényleg 162-szer hívott, néha megszámolom.

Egyébként valamikor a nyáron már fel tettem ezzel kapcsolatban egy kérdést, arra is az volt a válasz, hogy "kamu", meg "ha ez tényleg igaz.."

Igen, tényleg vannak ilyen elmebeteg emberek. Az előző barátnőjét is zaklatta.

Ami ennyire gázossá teszi a helyzetet az az, hogy egy utcába lakunk, úgy hogy nem nehéz zaklatnia.

De most tényleg szeretnék normális választ kapni. Tudtommal amíg nem fenyeget meg, vagy nem bántalmazz testileg addig a rendőrség sz@rik az egészre.

2022. febr. 13. 17:12
 4/8 anonim ***** válasza:

De, 162-szer hívni egy nap, az zaklatás. Ha tiltott számról hív is, a rendőrség lekéri a híváslistádat és látják, ki hív ennyiszer.

Menj el a rendőrségre, mielőtt elragadtatja magát!


Illetve, megelőző távoltartást lehet kérni bíróságon.

2022. febr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szolgáltatódtól a rendőrség le tudja kérni a szükséges adatokat. Amit itt leírtál azt meséld el a rendőrségen is, a többit intézik.


Egyébként én a helyedben keresnék egy olyan valakit aki pár ezer forintért "elbeszélgetne" kicsit a volt haveroddal. Nem kell összeverni vagy akárcsak bántani sem. Egy ilyen embernek bőven elég a bexaráshoz, ha egy szép nagy "hegyomlás" beterrorizálja. De arra ügyelj, hogy ha ezt a megoldást fontolóra vennéd akkor olyasvalakit kell találnod, aki jelentős fizikai erőfölénnyel bír azzal a barommal szemben. Különben baj lehet!

2022. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És ha elsőre nem működne, akkor kapja el még egyszer minél előbb, és esetleg csattanjon el egy-két füles is.


Hosszó lenne a pszichológiáját elmagyarázni, de hidd el hogy szükséges. Ha túl gyenge lenne az első akció, és mrne tovább zaklatni durvább következmény nélkül, akkor vérszemet kapna!


Ez az ember nem százas, vigyázz!

2022. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5

Hát az a helyzet, hogy nem igazán elég "elbeszélgetni" a gyökérrel és nem is igazán lehet elijeszteni. És jelen esetben ő az a bizonyos "hegyomlás" kaliberű. Már ordítottam vele, neki mentem seprűvel, anyám és apám is leb@szta már párszor és közöltük, hogy fel lesz jelenteve, de mind ez nem érdekli. Ha elveretném, akkor sem változna semmi. Azon gondolkodok már pár hónapja, hogy átmegyek és lemészárolom, annyira idegesítő. Na mindegy..

Megpróbálkozok a feljelentéssel.

2022. febr. 14. 20:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség:1 év


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be, vétség: 2 év.


Kérdésedre a válasz, feljelentheted.

2022. febr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!