Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A mai napon éjfélkor beszaladt...

A mai napon éjfélkor beszaladtam a dohányboltba és előtte álltam meg tilosban, döglött egér nem járt arra kivéve 2 rendőr. Kijövök és látom ott állnak a kocsi mellett. Odamentem kérdezik hogy az én autóm mondom igen. Mi lett volna ha azt mondom nem?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam hogy odamenjek-e vagy ne mert eszembe jutott van az a taktika hogy megbüntetik az autót és fellebbezek hogy nem én vezettem hanem családtag, és családtag ellen nem vagyok köteles tanúskodni így az ügy lezárul. Ebben az esetben elvontatták volna annak ellenére hogy nem akadályoztam a forgalmat csak tilosban álltam? Vagy kerékbilincset raknak?

2022. máj. 10. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, ki vezette. Ha tilosban parkolt a kocsi, a tulajdonost megbüntetik. Ha nem fizet, bevonják a forgalmit.
2022. máj. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És ennyi, amit az #1 írt.
2022. máj. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Mondom, hogy nem kell bagózni.
2022. máj. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"van az a taktika hogy megbüntetik az autót és fellebbezek hogy nem én vezettem hanem családtag, és családtag ellen nem vagyok köteles tanúskodni így az ügy lezárul. "


Ilyen taktika nincsen. Ezt küszöböli ki az objektív felelősség rendszere. Ha nincs meg ki vezette az autót, a bírság automatikusan a tulajdonosé oszt cső.

2022. máj. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Te magad is elismered, hogy tilosban álltál. Tudtad, hogy ott tilos megállni.
2022. máj. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
A kérdező logikája szerint a szabályokat be kell tartani, kivéve ha senki nem látja, hogy megszeged.
2022. máj. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha megtalálják a tulajdonost, akkor helyszíni bírság, 5-10 ezer Forint. Azt nem tudom, jár-e ezért büntető pont. Ha nem találják a tulajt, akkor feljelentés és 30 ezer a büntetés. Ha veszélyes helyen áll, vagy akadályozza a forgalmat, akkor el is szállíttathatják.

Azt jó tudni, hogy elszállítás, vagy bilincselés előtt megnézik a belügyes rendszerben, hogy megvan-e az üzemeltető telefonszáma. Előbb megpróbálják felvenni vele a kapcsolatot, ha sikertelen, csak utána viszik el/lakatolják le.

2022. máj. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!