Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Debreceni rendőröknek elég...

A Debreceni rendőröknek elég bizonyíték egy lopás gyanúsításához, hogy a lopás estéjén jártam a helyszínen?

Figyelt kérdés

Sajnos rossz multam van 6x voltam lopás miatt büntetve, jelenleg folyamatban van 2 ügyem, egy rablási vád és egy lopási ügy. De az utolsó lopási ügy miatt voltam börtönben és ez negy tanulság volt nekem, hogy soha többet nem kővetek el semmit. Megjavultam.


Viszont januárban történt egy lopás egy iskolában. Én aznap este jártam ott, mert a rendőröknek ahogy tudomásukra jutott, hogy loptak egy takarítónőtől, egyből rám gondoltak és felismerésre bemutatás, cellainfók alapján ki is derítették, hogy én jártam ott. A takarítónő tudja, hogy voltak ügyeim és fel ismert, hogy amit a nyomozó mutatott fotót neki rólam én vagyok az. Beidéztek a rendőrségre és a 2012.évi C.törvény 370.paragrafus (1) bekezdésèbe ütköző és a (2) bekezdés a) pontja szerint minősülő kisebb értékre elkövetett lopás vétségének megalapozott* gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen folyamatban lévő eljárásban engem tanúként hallgatott ki a rendőrség.


A rendőrség azt hiszi, hogy én loptam, tudom, hogy úgyis azt hiszik.


Konkrét bizonyíték még nem lehet a kezükben, mert senki nem látta a lopást, kamera sincs a területen, valamint több ember járt ott így csak tippelni tudnak, hogy biztos én voltam, azonban ilyen nincs.


Azt, hogy jártam ott az igaz.


Kérdésem az lenne, hogy ha gyanúsítást akarnak a rendőrök, akkor elég nekik annyi is, hogy amikor a lopás történt aznap este jártam ott, vagy ennyi még nem elég és nyomoznak tovább?



2022. máj. 18. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Nekem is elég lenne.
2022. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Mi a fenét kerestél felnőtt, aluliskolázott férfiként egy iskolába. Nem jársz oda. Nem tanítasz ott. Nem te vagy a takarító sem. Amit csinálsz, "ráuttaló magatartásnak" minősül, az előéleted alapján feltételezhető, hogy te loptál. Bár ártatlanság vélelme van, jó eséllyel neked kell majd igazold az ártatlanságod, mert a viselkedésed gyanús.
2022. máj. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Gyanúsításért ennyi is elég. Ezért hívják gyanúsításnak. Ha ennyire vágod a törvényt, akkor azt is tudhatnád, hogy akkor leszel gyanúsított, ha nyomozati szakaszba lép az adott ügy és te leszel az egyik terhelt.


De ameddig még csak tanúként vagy meghallgatva, addig nem vagy terhelt sem, tehát nem vagy gyanúsított.

2022. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nehogy már annyi is elég legyen, ugyan sportolni mennek oda, de ha járt ott egy olyan ember, akit nem ismernek, nem sportolni ment oda, viszont valakit keresni akart, mert annak a sportklubnak ő a technikai igazgatója, és azt kereste volna, de nem volt ott, akkor már biztos ő lopott.


Tanúkihallgatásom után tehát a saját pofámból is hallotta a nyomozó, hogy jártam ott, le is írta, mégsem mondta azt, hogy jó, ne menjen el, mert ennyi elég és most viszont kiallgatjuk mégegyszer viszont most gyanúsítottként.

2022. máj. 18. 21:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Edzőtáska nélkül sportolni járni?
2022. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most írtam, hogy nem sportolni mentem, nem sportolok ott, hanem a sportklub technikai igazgatóját kerestem.
2022. máj. 18. 21:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Mostmár ez elég. Holnap írok NEM E-MAILBEN, hanem postai levélben, ajánlott, tértivevényesen aláírásommal, hogy az, hogy ott jártam és aznap este történt lopás, de nem tudják ki volt, de márcsak a régi módszereim és az előéletem miatt, ami nem bizonyíték, ennyimiatt meg ne merjenek gyanúsítani, mert én a bajt hozom a Debreceni Rendőrkapitányságra.
2022. máj. 18. 21:57
 8/9 anonim válasza:

Nem vagyok jártas ilyen ügyben, de szerintem tovább kutatnak, kihallgatják a takarítónőt, a többieket akik ott voltak, átnézik a területet esetleg a házadat (ha azt hiszik te voltal akk tuti megnezik nálad bár ha te voltal akkor igazabol akarhova vihetted a holmit nem csak a házadba xd) hátha meg lesz.. További gyanusítottakat keresnek.

Vagy akár az is lehet, hogy a nő nem jelenti (nemtudom h már megtette e..) és akkor nem csinálnak belole ugyet..Bár ha mar igy tudod te is h lopás törtent akk valoszinuleg bejelentettek és onnan tudod..vagy láttad

2022. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ertem. Köszi a válaszod utolsó. Ment a zöld kéz, de magyarázd el ennek a többi hülyének is fentebb, hogy annyi nem elég a gyanúsításhoz, hogy jártam.ott meg volt hasonló ügyem.
2022. máj. 31. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!