Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Börtönbevonulásnál, ha nem...

Börtönbevonulásnál, ha nem vonulok be, mi az az ALAPOS OK?

Figyelt kérdés

Jövőhét hétfőn 10-re kell bevonulnom a Szombathelyi börtönbe, mert csalást követtünk el a társammal. Ő volt az unoka, állunoka én meg mentem a pénzért. A Balaton környékén időseket vertünk át, hogy az unokája balesetet szenvedett, pénzre van szükség. Készpénzt és ékszereket zsákmányoltunk. Társam 2019 (elfogás) óta előzetben van, ja mostmár jogerősben. Október 18-án volt a jogerős tárgyalásunk, társam kapott 4 évet, neki az előzetet azonnal jogerőre váltották, ő lassan szabadul is, már alig kell ülnie. Én 3 év 2 hót kaptam és ezt hétfőn kell megkezdeni leülni. A behívó felhívásban szerepel, hogy ha nem teszek bevonulásomnak eleget, és alapos okkal nem igazolom a megjelenés elmulasztását a bv.kiadja a körözést, a bv. bíró pedig elfogatóparancsot és a kedvezményt kockáztatom.

Az alapos okra felfigyeltem.

Mit jelent az alapos ok?



2022. máj. 25. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha pl. kórházban vagy, az elég alapos, más nem nagyon. Vonulj csak be, ha már ekkora szarházi vagy, ne csak az idősekkel szemben legyél nagylegény.
2022. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

" [link]

Elütött a villamos és éppen visz a mentő vagy vakbélgyulladással műtöttek 2 perce és még nem tudtál felállni és elindulni.

Néha elfogadható pl. hogy akkora hó van hogy a lakhelyedről nem lehet semmiféle közlekedési eszközzel kijutni, a szülő nőket sem tudják kivinni, de elfogadják azt is alapos indoknak hogy éppen elöntötte a házadat a kiáradt folyó és a bevonulás helyett kénytelen voltál a gáton dolgozni az árvízvédelemben.

Lehet tűz, meghaltál vagy karanténba kerültél, netán kint rekedtél a határ másik oldalán mert elveszett az útleveled és a követségen várod a dokumentumaidat, hogy mehess a börtönbe.

Nem tudom miben reménykedsz, de ezeknél kisebb dolognál nem fogják elfogadni. Ha volt lehetőséged bármiféle módon odaérni a börtönbe a megjelölt időre akkor ott kell lenned. Csak ha rajtad kívülálló ok akadályoz meg benne azt fogadják el. Teszem azt ha 40 fokos lázzal fekszel és a doki szerint nem indulhatsz, az elfogadható indok.

2022. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha kórházban vagy vagy ha meghaltál.
2022. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ilyenkor amint kijövök a korházból, menni kell, vagy kapok új behívót és akkor megint sok hónapok mire be kell menni? Ami azt jelenti, ha vasárnap korházbakerülök, nem tudok bemenni, akkor megint olyan 8 hónap mire ebből lesz valami, azaz jóvő január körűl?

Mert azért jogerős október volt és még most kell bemenni.

2022. máj. 25. 23:18
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem gyorsan disszidálj Ukrajnába, ott van esélyed meghalni vagy kórházba kerülni. Mondjuk ha csak kórházba kerülsz akkor is le kell ülnöd csak később. De most szerencséd lesz mert az ukránok nem fognak azzal szarakodni, hogy kiadjanak inkább ott lőnek tarkón és akkor megúsztad az egészet.
2022. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Levi Gyula,mész a dutyiba
2022. máj. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6 kinek beszélsz, mert sem Levi sem Gyula nem vagyok, hogy ki vagyok nem árulom el, mert ez egy anonim oldal.

Várok még válaszokat.

2022. máj. 26. 01:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kijössz, és már mész is be.

Jobban mondva:megtudják, hogy kamu okból kerültél kórházba, és visznek.

Be se kell vonulni.

2022. máj. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Legyél férfi és viseld a tetted következményeit. Ne legyél egy gyáva alak!
2022. máj. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
96%
Szerintem jobb ha bevonulsz mert ha csak húzod nem leszel előrébb így megkapod a kedvezményt vagy mehetsz házi őrizetbe. 🤷‍♀️
2022. máj. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!