Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki menekült státuszban...

Ha valaki menekült státuszban tartozkodik egy másik országban, vonatkoznak e még rá a Magyar törvények? Valamint milyen jogi felelöségrevonás szükséges ahhoz hogy öt magyarországra visszahozathassák. Gondolok itt a kiadatásra.

Figyelt kérdés
pl banki tartozása miatt kiadathato e?
2008. dec. 19. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Huu ez jo kérdés.

Nekem van ismerösöm,aki menekült stàtuszban él egy orszàgban.

Nem magyar àllampolgàr!

Nos ö rà nem a hazàja törvénye vonatkozik,hanem ahovà menekült!

El se hagyhatta az orszàgot,mig nem kapott utlevelet az adott orszàgban,és utlevelet csak akkor kaphatott,ha màr 10 éve ott tartozkodott.

Vannak kivételes esetek,de azokat is nagyon felülvizsgàljàk.

A menekült embereket sokkal jobban ellenörzik,nagyobb figyelmet fordit rà minden hivatal,elég szigoru törvények vonatkoznak rà.

Valoszinü birosàgi,vagy rendörségi kérös alapjàn felelösségre lehet vonni,magànszemélyként nem hiszem hogy hazahozhatod.

Ha a rendörséggel van gondja,esetleg birosàggal,akkor azt jelezni kell a menekült jelenlegi felettesénél,ugy értem a hivatalnàl,ahol az ügyeit intézték.

2008. dec. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgárként nemigen kapsz menekült státuszt sehol, hiszen nálunk teljesen normális jogállami körülmények vannak. Azt akkor adnak, ha a hazádban vallási vagy politikai okokból veszély fenyegetne, ha visszazavarnának. Bűnözésért meg eladósodásért egyetlen ország nem fog a védelmébe venni.
2008. dec. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ohh ,elsö vagyok,nekem még fel sem tünt hogy a kérdés kiiroja magyar àllampolgàrrol beszél!

Tényleg nem lehet ilyet.

Én is akartam,mivel nincsenek szüleim,nincs lakàsom bla bla bla,és elutasitottak.

Férjet kellet keresnem màsik orszàgban,de akkor sem menekült a stàtusz.

2008. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés. Ha valaki menekült státuszban van kint, akkor nem adható ki Magyarországnak. Ázsiai és afrikai, Dél-Amerikai országok többségében nincs kiadatási egyezmény. Viszont, ha tudomásuk van arról, hogy nemzetközi elfogató parancs van érvényben, akkor az nem vált ki szimpátiát. (Attól még tájékoztathatja őket a magyar hatóság) kiutasíthatnak az országból, ha nemis közvetlen Magyarországnak adnak. Attól mert valaki menekült, nem kell körözött személynek lenni. Felveszek tízmilliós hitelt, majd lelépek felelősségvállalás nélkül az lopás valahol, hiába kér a bank uzsorakamatot. Minden ország eltud lehetetleníteni úgy, hogy elmenj!
2011. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!