Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Azért törvényileg járhat...

Azért törvényileg járhat valamilyen büntetés ha kamu büntető cédulát tesz valaki más autójára?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincsen rajta semmi pénzbírság stb csak annyi van ráírva hogy pl:


"Büntető cédula egy benzinfaló monstrum vezetéséért"


vagy


"Büntető cédula a természet iránti nemtörődömségért"


Kifejezett azokra a nagy és nehéz, nagy motorral ellátott autókra amik rengeteg üzemanyagot fogyasztanak. Vagy kihegyezett tuningolt autókra amik szintén sokat fogyasztanak. Természetesen nem a teherautókra gondolok amik árut szállítanak.


2022. aug. 1. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Igen, járhat.
2022. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 2*Sü ***** válasza:
86%
(Én megkerülve a kérdést – mivel arra nem tudok teljes bizonysággal válaszolni – a dolog értelmét vitatnám el. A jármű tulajdonosa nyilván tisztában van vele – jobban is, mint te –, hogy mennyi üzemanyagot fogyaszt az autója, és van sejtése arra, hogy ennek milyen környezeti hatása van. Vagy ha nincs teljesen tudatában vele, akkor ettől a cédulától sem fog többet megtudni erről. A „büntető céduládtól” nem fogja eladni a járművet, kevesebbet sem fogja használni. Annyi történik csak, hogy te legyártasz egy újabb adag szemetet „büntető cédula” felirattal. Egy ilyen cetlitől senki nem lesz környezettudatosabb. Máshogy mondom nem egy ilyen cetlitől lesz valaki környezettudatos. Jobb esetben csak kidobja a cetlit, és el is felejti másnapra, hogy volt ilyen, rosszabb esetben meg még nagyobb ellenszenvvel fog tekinteni a környezetvédőkre, meg a környezetvédelem ügyére.)
2022. aug. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem Kyle apja csinálta a South Park-ban, amikor hibridautót vett?
2022. aug. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 belapus ***** válasza:
100%
Szerintem, ha egyértelműen kiderül, hogy nem hivatalos büntetőcéduláról van szó, akkor nem kellene, hogy gond legyen belőle.
2022. aug. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénzt kér a cédulában akkor lehet amúgy meg nem értem a problémát
2022. aug. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Törvényileg szerintem nem. Csak a tulaj ne kapjon el.
2022. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért érdemes alaposan végigjárni más kérdést is. Az oké hogy ha nincs anyagi téma benne akkor gazdaságilag nulla. De fenyegetés sincs? Mert ebből is lehet pl. gond.
2022. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Ezekben semmi fenyegetés sincs, ha az én autómon találnék egy ilyet megcsóválnám a fejem és eldobnám, természetesen egy szelektív kukába.
2022. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy mit tennél de akinek van egy zugügyvéd rokona...
2022. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 2*Sü ***** válasza:
(Nekem van olyan sejtésem, hogy ezt kb. egy kalap alá vennék a reklám szórólapok osztogatásával. Oké, itt nem terméket, szolgáltatást reklámozol, de tulajdonképpen egy világképet, értékrendet reklámozol, hasonlóan mondjuk a politikai hirdetésekhez. Valószínűnek tartom, hogy ezt az adott település közterület-használati szabályai érvényesek, adott esetben lehet engedélyköteles tevékenység. De ezt a kérdést lehet, hogy a Törvények, jog kategóriában érdemes feltenni.)
2022. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!