Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha névtelenül teszek egy...

Ha névtelenül teszek egy bejelentést, akkor abból nekem lehet problémám?

Figyelt kérdés

A kérdésem teljesen elméleti, nincs mögötte semmilyen igazság tartalom, csak kiváncsi vagyok, hogy ezek hogyan működnek.


Ha készítek egy protonmailes e-mailcímet, ha erről küldök a rendőrségnek egy névtelen bejelentést egy személyről, aki erősen illegális tevékenységet folytat, ebből él üzletszerűen, akkor abból nekem származhat problémám? A levél tartalmazáná az illető címét, nevét, születési dátumát, egy fényképet róla és a helyszíneket, ahol ezt a tevékenységet végzi.

Nekem lehet ebből problémám? A rendőrség utána jár ezeknek a névtelen bejelentéseknek? Vagy nem is foglalkoznak vele?



2022. aug. 15. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Valodi feljelentesekkel sem foglalkoznak.
2022. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Legjobb tudomásom szerint pl. kábítószer ügyben egyből ugranak.
2022. aug. 15. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Telefonon is lehet (pl utcai telefonról ha ennyire félsz, bár nem tudom mitől) bejelentést tenni.


Arra viszont vigyázz, hogyha nincs bizonyíték arra hogy valóban illegális tevékenységet folytat (akármi is legyen az), akkor nálad durran a felmentés valótlan bejelentésért.


Ja, és az utcai járőr nem fog bemenni a házba kutakodni. Ezt előre leszögezem.

2022. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
*feljelentés valótlan bejelentésért
2022. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
A #3 nem ért hozzá, neki ne higyj.
2022. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerinted a kamu bombariadós bejelentéseket nem névtelenül teszik meg? És nincsen semmi következményük?
2022. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!