Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök, börtönőrök miért...

A rendőrök, börtönőrök miért bilincselik meg az enyhébb bűncselekményt vagy szabálysértést elkövető nőket, lányokat is?

Figyelt kérdés
Az rendben van, hogy a férfiakat és az erőszakos bűncselekményt elkövető nőket megbilincselik, de mi szükség a bilincsre egy kisebb bcs. vagy szabálysértés miatt olyan nőkön, akik egyébként jobban szituáltabbak, intellektuális bűncselekményt követtek el és amúgy is kis termetűek. (Legutóbbi nagy visszhangot kiváltó ügy pl. a bizsut lopó tinilányok esete, de említhetnénk Udvaros Dorottya esetét is és még sok más hasonló szituációt, amikor úgy kezeltek nőket, mint egy veszélyes bűnözőt.)
2010. szept. 28. 11:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
a jogszabályok engedik. és akkor miért ne. nevelő hatású. megalázó kicsit. aki tudatosan bűnözik annak ez jár.
2010. szept. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
miért gurítsanak eléjük piros szőnyeget? nekik szabad? ugyanmár... legközelebb ötször is meggondolja, hogy próbálkozzon valamilyen törvénytelenséggel!
2010. szept. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A szabályzatban nem szerepel az, hogy a rendőr/börtönőr saját maga, ránézésre dönthesse el valakiről, például erős vagy gyenge. Jártas-e a harcművészetekben, agresszív-e csak jól tudja leplezni, hajlamos-e erőszakos ellenállásra satöbbi.


Hogy gondolod? Ellopsz egy NoteBookot, amit egy benga állat is ellop. Jön a rendőr, rádnéz és azt mondja - maga nagyon alacsony, biztos puhány, gyenge hát, akkor nem bilincselem meg. Ránéz a bengár és azt mondja -maga nagyon magas tehát hopp egy bilincs!


Szabály az szabály!


Vannak véznának tűnő emberek, akik ukmukkfukk leütnek egy 2x akkorát.


Bruce Lee sem volt valami Terminátor kinézet, gondolom mégis leverné a smasszert, mint vak a poharat.

2010. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
62-es , szambol vette ki a szot.
2010. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A szabályzat azt követeli meg bizonyos esetekben hogy bilincs alkalmazása kötelező.

Jármű szállítás közben pl. kötelező, mint hogy mellette kell ülni az eggyik járőrnek, mivel mi van ha út közben fel lázad és neki megy a sofőrnek???????

Én nem szeretnék egy barom miatt meg hallni és ez nincs tekintettel arra hogy nő vagy férfi.

Illetve aki lop (ember--nő vagy férfi mindegy) az így járt. Nem értelek téged sem, eddig szenvedtetek hogy egyen jogúság legyen most meg a nők különböző bánásmódban legyenek, miért is??????

2010. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

szállításnál pl.előírt.

Hidd el "jól szitulált,kis termetű,"is neked ugrik-tapasztalat.

Szerintem ne sajnáljuk már azokat,akik ilyet követtek el.Ha Tőled loptak volna,nem sajnálnád a bilincset a kezéről.Sőt!

Ez őrület,hogy ezen csámcsognak,hogy érett,tanult lányok loptak,és jaj,szegények...ha az ment,akkor viseljék a következményeket

2010. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenért nem lehet elítélni az elkövetőt, ami jogilag semmiség mégis bosszantó. Ilyen volt az új törvény előtt a 20ezer ft értékhatár alatti lopás. Hát most az ilyenekkel mit csináljanak a rendőrök? Szerinted verjék agyon őket? Nem jobban járnak pár óra bilinccsel?
2010. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Engem egyszer szabálysértési őrizetbe vettek. Az én esetemben a rendőr (készenléti r.) megkérdezte, hogy fenn áll-e a veszélye annak, hogy szökni próbálok, mert akkor bilincset használ. Azt mondtam nem és nem tette a karomra.


Bár én nem nő vagyok.


20/f

2010. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

"Azt mondtam nem és nem tette a karomra. "


Nyomban ki kellett volna rugni azt a rendőrt!


Mi van, ha szabálysértésen kívül elkövettél pár gyilkosságot is, de az csak "bent" derül ki valamiért? És mivel nem bilincsel meg csak úgy bemondásra, a következő percekben levágod a fejét és feldarabolva bedobod egy kukába, majd, mint aki jól végezte dolgát továbbmész, mondjuk egy óvodába és lemészárolsz 19 gyereket?

2010. szept. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Hát, igazából volt még 5 rendőr (kisbuszban vittek el). De a fogdában elvették a cipőfűzőm, de a derékszíjam nem :D.


Amúgy felmentettek az ügyben, nem csináltam semmit.

2010. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!